За словами міністра фінансів Ізраїлю Юваля Стейніца, ці кошти підуть на погашення боргу Палестинської адміністрації ізраїльським поставникам комунальних послуг – електропостачальній компанії та іншим.
Крім того, ізраїльський кабінет ухвалив постанову, що в переговорах із палестинцями ізраїльська сторона не бере до уваги рішення Генеральної асамблеї ООН визнати за палестинським представництвом у ній статус держави.
Як вважають, і саме утримання податкових сум, збирання яких на палестинських територіях адмініструє Ізраїль і потім передає палестинському самоврядуванню, стало «покаранням» за подану до ООН заявку на статус держави.
Як повідомлялось, 29 листопада Генасамблея ООН надала Палестині статус держави-спостерігача в Організації Об'єднаних Націй.
Статус "держави-спостерігача, яка не є членом ООН", дозволить Палестині звертатися в Міжнародний кримінальний суд в Гаазі з позовами проти Ізраїлю, в тому числі з вимогами звільнення окупованих ним територій.
Таким чином рішення ООН стало непрямим визнанням самопроголошеної ще 1988 року, але досі так і не реалізованої палестинської державності, яка мала б існувати в кордонах до 1967 року, тобто на всій території Західного берега Йордану, Смуги Гази, а також Східного Єрусалима.
Ізраїль оголосив свого часу про анексію східної частини Єрусалима і вважає все місто своєю єдиною і неподільною столицею; світова спільнота не визнає цього кроку.
Крім того, Ізраїль фактично перебрав собі деякі частини територій Західного берега і дає знати, що не збирається передавати їх майбутній палестинській державі.
Нагадаємо, 2011 року Палестинаподала заявку на визнання її повноправним членом ООН. Отримавши підтримку більшості з 193 країн-членів ООН у ГА, вона не була схвалена Радою Безпеки. Голосування в РБ, який приймає остаточне рішення з таких питань, було заблоковано США.
На сьогоднішній день Палестину як незалежну державу визнали 132 країни-члени ООН.