Іноземці, які прямують до Ізраїлю, можуть отримати дозвіл на в’їзд лише за можливості забезпечити своє перебування на двотижневому домашньому карантині. Про це повідомляється на сайті посольства України в Ізраїлі у вівторок, 10 березня.
Як повідомляється, у зв’язку із збільшенням кількості випадків захворюваності на коронавірус уряд Ізраїлю з 20:00 12 березня вводить обмежувальні заходи щодо іноземців.
«Іноземці, що подорожують в Ізраїль, можуть отримати дозвіл на в’їзд у країну виключно у разі можливості забезпечити своє перебування у домашньому карантині протягом двох тижнів. Під час перетину кордону іноземні громадяни мають повідомити співробітникам імміграційної служби постійну адресу свого перебування у карантині», – йдеться в повідомленні.
У разі відсутності можливості перебування у карантині протягом 14-денного періоду іноземцям відмовлять у в’їзді.
Як зазначається, режим дотримання домашнього карантину перевіряється співробітниками Міністерства охорони здоров’я та правоохоронцями Ізраїлю.
«У випадку встановлення факту порушення умов перебування у карантині особи, винні у таких діях можуть бути притягнуті до кримінальної відповідальності з максимальним строком покарання 7 років позбавлення волі», – йдеться в повідомленні.
Посольство України в Ізраїлі радить українцям, які планують у найближчий час відвідати Ізраїль та не зможуть забезпечити перебування у карантині протягом 14 днів, утриматися від подорожі або здійснити її після скасування обмежувальних заходів.
Зауважимо: станом на вівторок, 10 березня, у світі зареєстровано 114 219 випадків захворювання Covid-19. 64 147 (56,2%) осіб одужали. Зареєстровано 4 024 летальні випадки.
Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.
23 січня було зареєстровано першу смерть від коронавірусу поза епіцентром спалаху – у провінції Хебей. Першу смерть поза межами Китаю було зафіксовано 1 лютого – на Філіппінах.
Через епідемію влада Пекіна скасувала всі святкові заходи з нагоди Нового року за місячним календарем. Щонайменше вісім китайських міст – Ухань, Ечжоу, Хуанганг, Чібі, Цяньцзян, Чжицзян, Цзинмень і Сяньтао – ізолювали. 31 січня ВООЗ оголосила надзвичайну ситуацію у світі. 3 лютого Кабмін затвердив план для запобігання коронавірусу. 11 лютого ВООЗ дала китайському коронавірусу офіційну назву – COVID-19.
Міністерство закордонних справ рекомендувало українцям тимчасово утриматися від поїздок до північних провінцій Італії.
24 лютого у МОЗ повідомили, що розповсюдження коронавірусу йде на спад.
Також МОЗ оприлюднило два мультфільми про коронавірус. Згодом Рада національної безпеки і оборони опублікувала відео з вісьмома правилами, яких слід дотримуватися для запобігання коронавірусу. Уряд створив інформаційну сторінку про Covid-19.
Перший в Україні випадок інфікування Covid-19 зафіксували 3 березня в Чернівецькій області.
5 березня у МОЗ повідомили, що через можливе поширення коронавірусу заборонять масові заходи та тимчасово закриватимуться школи.