Ізраїль, Фінляндія та Швеція найбільше підготовлені до кібервійн

1 Лютого 2012, 16:23

Переважна більшість експертів погодились з тим, що в кіберпросторі наразі триває "гонка озброєнь". 36 % з них вважають, що кібербезпека є важливішою за ПРО, 43 % визначили, що пошкодження або порушення комп’ютерної інфраструктури є однією з найбільших загроз та може мати значні економічні наслідки, а 45 % переконані, що кібербезпека є такою ж важливою, як і безпека кордонів.

Третина експертів відмітили, що низка країн наразі розробляють плани здійснювати «більш агресивні» кібератаки та фінансувати наступальні схеми. Одним із прикладів є Великобританія, яка в кінці 2011 року випустила кіберстратегію.

Експерти визначили, що найбільш підготовленими до захисту від кібератак та для нападу з 23 розглянутих країн є Ізраїль, Швеція та Фінляндія. Наступна група, яка має найбільші можливості для ведення кібервійни, – США, Великобританії, Німеччина, Данія, Естонія, Нідерланди, Іспанія. До третьої групи входять Австралія, Австрія, Канада, Японія, за якими слідують Китай та Росія.

Російські та китайські експерти прагнуть об’єднати зусилля у боротьбі з кіберзагрозами, від шпигунства до кіберзброї. Обидва уряди вважають найбільшими загрозами соціальні мережі та тероризм.

«Ми були мішенню терористичних атак», – зазначив під час опитування посол Росії в ЄС Владімір Чіжов. «Цей вид злочину можна побороти лише в рамках міжнародного співробітництва», – додав він.

«Для того, щоб змінити ситуацію, всі країни повинні взяти на себе відповідальність за те, що відбувається в їх власних інфраструктурах, і єдиний спосіб для цього – лише в рамках міжнародних організацій», – зазначила під час опитування колишній радник адміністрації Барака Обами з питань кібербезпеки Мелісса Хетеуей.