Іващенко впевнений, що Печерським судом керує Генпрокуратура

4 Липня 2011, 10:31

За словами Іващенка, саме ця обставина підштовхнула до протесту у вигляді голодування. «Мій акт протесту жодним чином не викликаний бажанням копіювати чиїсь дії. Не хочу також, щоб голодування вважали спонтанним актом відчаю в безвихідній ситуації. До такого крайнього кроку мене штовхнула очевидна, неприкрита ангажованість і керованість з боку Генпрокуратури Печерського районного суду Києва в особі колегії суддів – головуючого Вовка С. В., Царевич О. І і Карабаня В. Н. У цьому складі суд розглядає порушену проти мене кримінальну справа з 16 березня 2011 року. У ході засідань, яких було 11, для мене і мого захисту стало очевидно – суд орієнтований виключно на підтримку позиції обвинувачення, відверто і повністю ігноруючи аргументи та доводи захисту», – пояснив Іващенко.

Він вважає, що суд і Генпрокуратура прагнення розправитися з ним фізично, тому що морально, психологічно його зломити «не вдалося і не вдасться».

«Скажу відверто … Я не те що не чекав, уявити собі не міг такого агресивного, відкрито ворожого ставлення до мене і членів моєї сім'ї з боку працівників Генпрокуратури, яке демонструвалося на протязі всього періоду розслідування кримінальної справи. Я відчуваю себе їх «особистим ворогом». По-іншому їхні дії, вчинки, манеру поведінки у всьому діапазоні – від дрібниць до життєво важливих питань – я не можу пояснити. Знаю: вони докладають і докладатимуть всіх зусиль, щоб не допустити мого звільнення. В іншому випадку їм доведеться відповідати і за незаконне порушення справи, і за протиправне тривале утримання мене в неволі. І не тільки перед судом власної совісті, якщо вона ще залишилася», – розповів Іващенко.

Як повідомлялось, 20 червня Іващенко повідомив керівництву СІЗО про початок голодування, мотивувавши це тим, що суд не задовольнив клопотання про зміну йому запобіжного заходу. 25 червня він припинив голодування за рекомендацією лікарів, рідних та адвокатів через реальну загрозу його здоров’ю та життю.

Іващенка звинувачують у тому, що в листопаді 2009 року, обіймаючи посаду виконуючого обов'язки міністра оборони, зловживаючи службовим становищем, він підписав план санації щодо реалізації цілісного майнового комплексу державного підприємства Міністерства оборони «Феодосійський судномеханічний завод» (Крим). 

Іващенка утримують під вартою у Лук'янівському слідчому ізоляторі Києва з 21 серпня 2010 року.

Адвокати Іващенка готують скаргу до Європейського суду з захисту прав людини щодо тримання їх підзахисного під вартою.