Warning: mysqli_connect(): (HY000/2002): No such file or directory in /home/shorturl/public_html/index.php on line 15

Fatal error: Uncaught TypeError: mysqli_error(): Argument #1 ($mysql) must be of type mysqli, bool given in /home/shorturl/public_html/index.php:15 Stack trace: #0 /home/shorturl/public_html/index.php(15): mysqli_error(false) #1 {main} thrown in /home/shorturl/public_html/index.php on line 15
Івано-Франківськ висловив «категоричне невизнання та непокору» мовному закону - Український тиждень

Івано-Франківськ висловив «категоричне невизнання та непокору» мовному закону

23 Серпня 2012, 09:46

Узаяві йдеться, що депутати висловлюють «категоричне невизнання та непокору прийнятому Верховною Радою 3 липня 2012 року та підписаному президентом 8 серпня 2012 року закону «Про засади державної мовної політики».

«Наше невизнання ґрунтується на тому, що, брутально порушуючи ст. 10 Конституції України, нині діюча влада на чолі з малоросійським президентом, шахрайськими та насильницькими методами прийняття закону підірвала підвалини конституційного ладу в державі», – сказано у заяві.

«На 22-му році Незалежності вищий законодавчий орган країни взяв курс на знищення національних цінностей і питомих ознак держави, зазіхнувши на душу народу – українську мову. Президент не прислухався до численних звернень громадськості та підписав цей ганебний закон», – наголосили депутати.

На їхню думку, провладна більшість у Верховній Раді «демонструє свою антинародну діяльність, спрямовану на узурпацію існуючої українофобної влади, знищення останніх ознак демократії і розбудову олігархічно-кланової диктатури».

Депутати переконані, що прийняття рядом місцевих рад рішень про визнання на їхніх територіях виключно російської мови як регіональної, «не спрямоване на зрівняння прав різномовного населення, а навпаки, – на затвердження єдиної імперської мови в регіонах, а відтак і в цілій державі».

«Ми переконані, що цей закон є спекулятивним напередодні парламентських виборів, – сказано у заяві міської ради. – Процедура прийняття та реалізації цього закону є сумнівною, суперечливою та не підкріпленою іншими законодавчими нормами, а тому вимагає негайної реакції Конституційного Суду України».

Депутати Івано-Франківської міської ради заявляють, що мовний закон на території Івано-Франківська не є чинним.

Нагадаємо, раніше депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнати мовний закон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

У свою чергу Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.