НОВИНИ

Херсон теж надав російській мові статус регіональної

Міська рада Херсона на позачерговій сесії 21 серпня надала російській мові статус регіональної. За таке рішення проголосували 47 депутатів, проти - 6, утримався 1 депутат, 2 не брали участь у голосуванні.

Виносячи на розгляд міськради проект рішення, мер Херсона Володимир Сальдо зазначив, що статус регіональної мова може отримати, якщо її вважають рідною не менше 10% населення території, на якій такий статус вводиться.

При цьому, Сальдо заявив, що на території Херсона (з прилеглими передмістями) українську мову рідною вважають 56,2% населення, російську - 42,5%.

Депутати від опозиції закликали зняти це питання з розгляду, однак ця пропозиція підтримана не була.

Сесію міськради Херсона пікетували прихильники опозиційних партій, які заявляли про свою незгоду з наданням російській мові статусу "регіональної".

Нагадаємо, статус регіональної російській мові вже надали Одеська, Донецька, Херсонська, Запорізька, Дніпропетровська, Луганська та Харківська обласні ради, а також – Миколаївська, Одеська, Севастопольська, Харківська, Краснолуцька та Первомайська (Луганська обл.) та Ізмаїльська міськради.

Тим часом депутати Тернопільської облради майже одноголосно прийняли рішення визнатимовнийзакон таким, що не має на території Тернопільщини ніяких правових наслідків, тобто не є чинним.

У свою чергу Ніжинська міська рада (Чернігівська обл.) більшістю голосів визнала українську мову на території міської громади як єдину і державну, підтвердивши таким чином її статус та відмовившись від затвердження регіональної мови в межах мовного закону.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.