Ющенко побоюється, що Україна стане авторитарною

21 Вересня 2011, 12:50

Розглядаючи ситуацію в Україні, журналіст The Wall Street Journal Джеймс Марсон відмітив,  що офіційні особи ЄС та України, говорять, що наближаються до прийняття угоди про вільну торгівлю, яка, проте, не буде гарантувати право на вступ до ЄС. Європейські ж політики заявляють, що суд над Тимошенко є загрозою для зближення з ЄС.

В той же час Росія все ще запрошує Україну до Митного союзу. Напередодні візиту Януковича до Москви, коментуючи ситуацію, що склалася, Віктор Ющенко заявив, що  «конкретні пропозиції (з боку ЄС – Ред.) є в 10 разів більш цінними, ніж конкретні амбіції".

Щоб потрапити до ЄС Україна має змінити своє законодоавство відповідно до вимог ЄС, що може тривати роками. Тоді як в Росії, за словами Ющенка інший тип політики: "якщо ви хочете бути в митному союзі, ви будете в митному союзі за кілька тижнів". Колишній президент також попередив, що, погодившись на вимоги Росії до зближення, Україна може сповзти до авторитарного правління, яке є притаманним Росії. "Якщо ви бачите себе в одному економічному просторі з Росією та в митному союзі, ви будуєте залізну завісу та обираєте інші свободи, або ж несвободи, інші цінності", – зазначив Ющенко.