Італійський Інтерпол підтвердив екстрадиційний арешт Авакова

30 Березня 2012, 13:44

«Наш судовий орган у Римі підтвердив тимчасовий арешт зазначеної особи з метою видачі вашій країні на підставі ордера про арешт, виданого 31 січня 2012 року судовим органом в Харкові», – йдеться у повідомленні.

У документі зазначається, що, відповідно до норм Європейської конвенції про видачу правопорушників, екстрадиційні документи мають надійти безпосередньо до Міністерства юстиції Італії або дипломатичними каналами протягом 40 днів із 27 березня.

Нагадаємо, 27 березня підтвердилася інформація про затримання Арсена Авакова в Італії. Генеральна прокуратура заявила, що готує пакет документів для його екстрадиції до України.

Тоді ж керівництво партії «Батьківщина» направило листа генеральному секретарю Інтерполу й уряду Італії з проханням врахувати «очевидне політичне мотивування» кримінального переслідування Авакова і звільнити його.

29 березня суд Італії прийняв рішення залишити екс-губернатора Харківської області Арсена Авакова під арештом на 40 днів.

26 січня прокуратура Харківської області порушила кримінальну справу проти Авакова за ч. 3 ст. 365 (перевищення службових повноважень і влади, що спричинили тяжкі наслідки). Екс-губернатора підозрюють у причетності до незаконної зміни цільового призначення і передачі у власність 55 га державних земель вартістю понад 5,5 млн грн.