Історик: ініціативи Табачника вписуються у загальну політику реанімації владою УРСР

25 Січня 2013, 14:02

За словами В’ятровича, Заява про реалізацію положень резолюції Ради Європи жодним чином не може пояснити того, що Міністерство освіти виключило з програми також питання про діяльність дисидентів і шістдесятників, зокрема письменника і політв’язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного.

«На жаль, ці дії вписуються в загальну політику перетворення сучасної України в УРСР, яку здійснює теперішня влада. А Дмитро Табачник займається, власне, перетворенням історії України в історію Української РСР. Відповідно, з цієї історії вилучаються усі особи, які боролися проти радянської влади. Щодо виконання якось резолюції, то жодна європейська структура не може вказувати тій чи іншій країні вилучати інформацію про боротьбу її народу за незалежність», — зазначив В’ятрович.

Як повідомлялось, Мінстерство освіти пояснило, що імена Бандери і Шухевича виключено з тестових завдань з історії України ще минулого року, оскільки ці постаті не мають впливу на «історичну компетентність» школярів.

Нагадаємо, Міністерство освіти вилучило з переліку осіб, яких треба знати, аби скласти незалежне оцінювання з історії України, українських військовиків та політичних діячів Степана Бандеру та Романа Шухевича. Натомість їх замінили на Миколу Щорса і Юрія П’ятакова. Також із програми тестування виключені питання про діяльність шістдесятників, зокрема, письменника і політв’язня Євгена Сверстюка, художниці Алли Горської, літературознавця Івана Дзюби, поета Івана Світличного. Раніше Міносвіти прибрав із програми зовнішнього незалежного оцінювання з української літератури романи Уласа Самчука «Марія» та Василя Барки «Жовтий князь», які описують геноцид українців 1932-1933 рр.

Нагадаємо, 2011 року міністр освіти і науки, молоді та спорту Дмитро Табачник реформував підручники з історії України, вилучивши з них розділи про героїв Крут, Українських Січових Стрільців, визвольну боротьбу УПА в роки Другої світової війни тощо, що стосується, зокрема, історії України 20-го століття.

Читайте також: "Совок" і його реаніматори