Існує план ядерного удару в разі атаки Путіна – польський генерал

4 Квітня 2019, 11:55

Колишній головнокомандувач Сухопутних військ Польщі, генерал Вальдемар Скшипчак, заявив, що Захід застосує ядерну зброю проти Росії в разі атаки на Польщу. Про це повідомляє Wirtualna Polska.

 

"Це правда, що американці мали намір завдати ядерного удару, щоб зупинити Червону армію в Польщі. Тепер існує аналогічний план, якщо Путін вдарить. Більш того, у військовому сенсі це найбільш розумно. Для нас, поляків, такий сценарій, звичайно, неприйнятний. Але якщо вибухне війна, ніхто не питатиме у нас думки. Ми не будемо змінювати географічне положення", – зуважив він.

 

Зокрема, генерал відзначив, що Польща є "фронтовою державою, тому вона завжди буде областю зіткнень, як це передбачалося під час Варшавського договору".

 

"Безсумнівно, що найбільше занепокоєння вільного світу викликає агресивні дії Росії під керівництвом Володимира Путіна з сильною рукою. Не потрібно бути великим стратегом, щоб знати, що в битві проти російської військової машини жодна армія в Європі, зокрема Польщі, не мала б жодного шансу", – підкреслив він.

 

"НАТО стає слабшим, неефективним. Рішення приймаються занадто пізно стосовно поточних подій у світі. Прикладом може служити війна в Україні. НАТО проспало, і коли воно прокинулося, у руках у Путіна вже був Крим і Східна Україна", – відзначив він.

 

Раніше стало відомо, що НАТО запланувало побудувати в Польщі військові склади вартістю 260 мільйонів доларів для військової техніки США.

 

Також міністр закордонних справ Польщі Яцек Чапутович заявив, що створення на постійній основі військової бази США у Польщі є відповіддю на агресивні дії Росії.

 

Нагадаємо, міністр оборони Польщі Маріуш Блащак оголосив про створення польсько-американської робочої групи з питань розміщення постійної бази США на території країни. 

 

Крім того, президент Польщі Анджей Дуда заявив, що США зможуть вибрати місце розташування постійних військових баз у Польщі. 

 

Також президент США Дональд Трамп повідомив, що розглядає можливість розміщення постійної американської військової бази в Польщі.

 

29 серпня 2018 року стало відомо, що Польща прагне збільшити кількість військ США, дислокованих на її території з початку 2017 року.

 

16 серпня  2018 року Блащак повідомив, що ймовірність розміщення постійних військових баз США в Польщі "дуже висока".

 

Як повідомлялося, 11 червня 2018 року  голова Бюро нацбезпеки Польщі Павел Сольох заявив, що в Польщі повинні бути постійні бази військ США.

98