Іслямов анонсував проведення маршу в річницю громадської блокади Криму

20 Вересня 2016, 14:23

Українські активісти і кримські татари мають намір відзначити річницю громадської блокади Криму 24 вересня акцією на адміністративному кордоні. Про це повідомив координатор акції «Громадська блокада Криму» Ленур Іслямов.

«Я запрошую всю Україну 24 вересня бути з нами в цей день, маршем пройдемо до росіян і змусимо їх зібрати всю міць на кордоні. Нехай збирають всі свої берети і чекають, тому що вони не знають, що ми будемо робити», – сказав він на брифінгу 20 вересня в Києві.

Іслямов додав, що на сьогодні блокада триває, і «90% аскерів, які стоять зараз і блокують – це кримські татари».

«І нам це не просто небайдуже, ми без цього жити не можемо», – підкреслив він.

У свою чергу глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров назвав громадянську блокаду півострова, яка триває вже рік, дуже дієвою акцією і «першим кроком до деокупації Криму».

«Нам вдалося допомогти собі та Україні повернути кримську тему на перші позиції світової політики. Тоді всі говорили, що ця тема пішла, але Крим повернувся. Блокада актуалізувала кримське питання, зробила так, що він повернувся до порядку денного всіх міжнародних організацій», – сказав він.

Чубаров нагадав, що за останній рік Європарламент прийняв дві резолюції по Криму, а уряд України «припинив торгівлю з Кримом».

«Блокада зупинила корупцію, змусивши українських чиновників дотримуватися санкцій, які ми, громадяни України, просили ввести весь світ. Тому блокада була чесним вчинком з нашого боку. На нас чинився тиск, але ми вистояли», – додав Іслямов.

Нагадаємо, кримські татари і активісти 20 вересня розпочали акцію з "продовольчої блокади" Криму, яка полягала в недопущенні вантажного транспорту на півострів. Активісти оприлюднили свої вимоги до окупантів. Наслідком продовольчої блокади Криму стало підвищення цін на деякі продукти харчування.