Ірина Геращенко: Бойовики намагаються постійно занижувати кількість заручників

24 Грудня 2015, 15:08

Проросійські бойовики намагаються шантажувати питанням амністії й постійно занижувати цифру тих, хто утримується в заручниках. Про це в інтерв’ю «Тижню» заявила уповноважений президента з мирного врегулювання ситуації на Донбасі, член гуманітарної підгрупи в Мінській переговорній групі Ірина Геращенко.

«Бойовики справді намагаються нас шантажувати питанням амністії й постійно занижувати цифру тих, хто утримується в заручниках. Тільки за останній час ми відправили 21 запит щодо долі конкретних осіб із зазначенням обставин, за яких ці люди потрапили в полон. На жоден із них не отримали відповіді, що є якнайяскравішим свідченням моральних та людських якостей людей, які по той бік займаються цим питанням», — повідомила вона.

За словами Геращенко, така поведінка — позиція навіть не так самих деенерівців, як їхніх керманичів із Кремля, котрий поводиться як справжній терорист, що шантажує заручниками.

«До наших полонених не допускають навіть місію Червоного Хреста, яку допускають у тюрми й Сирії, й Іраку, й інших країн, що воюють багато років», — розповіла вона.

Також Геращенко повідомила, що невдовзі буде представлена підсумкова доповідь мінської групи, у якій чітко буде сказано про все, що стосується звільнення полонених.

«Ми користуємося списком, який комплектує та контролює профільний Міжвідомчий центр при СБУ. У цьому списку на сьогодні 140 осіб, із них понад 50 цивільних», — розповіла уповноважений президента.

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень».