За його словами, німецький концерн розмістив невеликі вибухові пристрої в обладнанні, яке ісламська республіка придбала для ядерних досліджень.
"Обладнання повинно було вибухнути відразу після початку роботи, що призвело б до порушення діяльності цілих систем. Але мудрість і знання наших експертів допомогли викрити ворожу змову", – сказав Буружерді.
Він наполягає, що вибухівка була встановлена на продуктах компанії в момент виробництва і вимагає від німецької компанії визнати свою відповідальність. Буружерді не уточнив, яким чином Тегеран отримав доступ до ядерного обладнання німецького виробництва.
Siemens відкинув всі звинувачення іранського парламентарія. "Компанія відкидає всі звинувачення і підкреслює, що не пов'язана з іранською ядерною програмою", – сказав представник німецького концерну Олександр Маковетц.
Зазначимо, що Організація Об'єднаних Націй забороняє експортувати в Іран деякі ядерні технології. При цьому Німеччина є одним з провідних торгових партнерів ісламської республіки.
Західні держави і Ізраїль звинувачують Іран у розробці ядерної зброї під прикриттям мирної атомної програми.
У Тегерані заперечують всі звинувачення і наполягають на мирному характері ядерних досліджень.