Іран заявив про відновлення збагачення урану у більших масштабах

5 Червня 2018, 10:01

 Заступник керівника Організації з атомної енергії Ірану Бехруз Камальванді заявив, що Тегеран проінформує Міжнародне агентство з атомної енергетики (МАГАТЕ) про початок процесу нарощування потужностей зі збагачення урану. Про це повідомляє агентство Reuters.

 

"У листі, який буде передано МАГАТЕ, Іран оголосить, що процес нарощування потужностей з виробництва UF6 (гексафторид урану) почнеться у вівторок", – зауважив він.

 

За його словами, Іран має здатність прискорити виробництво центрифуг, які використовуються для збагачення урану. Так, UF6 є сировиною для центрифуг.

 

Нагадаємо, 2 червня генсек НАТО Єнс Столтенберг заявив, що не може гарантувати безпеку Ізраїлю в разі війни з Іраном, бо НАТО не втручатиметься в цей конфлікт. 

 

31 травня адміністрація Трампа розширила санкції відносно трьох іранських організацій та шести громадян Ірану, які, за даними американської сторони, зробили серйозні порушення прав людини, діючи від імені влади Тегерана.

 

22 травня США запровадили санкції проти іранців, які, за їхніми даними, забезпечили повстанців-хуситів у Ємені порадами та озброєнням, яке потім використовувалось для ракетних ударів по містах і нафтовій інфраструктурі в Саудівській Аравії.

 

Також 19 травня  глава Організації з атомної енергетики Ірану Алі Акбар Салехі заявив, що  Іран може повернутися до збагачення урану до 20% рівня, якщо європейським посередникам не вдасться зберегти Спільний комплексний план дій (СВПД) після виходу США з ядерної угоди. 

 

Як повідомлялося, 13 травня заступник міністра закордонних справ Ірану Аббас Аракчі заявив, що Тегеран планує в ультимативній формі вимагати від європейських учасників гарантій збереження ядерної угоди. За словами Аракчі, у європейських країн є термін від 45 до 60 днів, щоб надати необхідні гарантії щодо захисту інтересів Ірану та компенсації збитків, завданих внаслідок виходу США з угоди. Він також додав, якщо європейські учасники угоди не нададуть у відведений строк необхідних гарантій, Іран повинен буде прийняти "вимушені рішення".

 

Раніше Трамп заявив, що Іран зіткнеться з "великими проблемами", якщо Тегеран вирішить відновити свою ядерну програму.  Крім того, господар Білого дому називав ядерну угоду з Іраном "божевіллям".У свою чергу президент Ірану Хасан Рухані заявив, що США ігнорують міжнародні угоди, ухваливши рішення про вихід з ядерної угоди з країною.