Видання відзначає, що ще минулого тижня Саламатін у складі української делегації мав вирушити до Іраку для участі у переговорах з чиновниками Іракського міністерства оборони.
У ході переговорів сторони повинні були обговорити виконання поточного контракту на поставку в близькосхідну країну шести літаків і 420 БТР на загальну суму в $556 мільйонів.
Однак, як свідчить лист, направлений держкомпанії «Укрспецекспорт» Міністерством оборони Іраку, МЗС країни не зміг вчасно видати візи Дмитру Саламатіну і заступнику глави «Укрспецекспорту» Георгію Мазурову. Візи були узгоджені лише частині делегації, в тому числі гендиректору «Укрспецекспорту» Дмитру Перегудову.
При цьому, Міноборони Іраку заявляв про намір все ж погодити отримання віз і для Саламатіна з Мазуровим. Втім, до Іраку чиновники так і не полетіли.
За словами співрозмовника, в Іраку українська делегація не почула нічого нового – іракська сторони нібито підтвердила, що співпрацювати з Україною вона готова тільки після повернення старої схеми, в яку був включений американський посередник і українська дочірня компанія «Укрспецекспорту» «Прогрес».
Проте, керівництво «Укроборонпрому» навряд чи погодиться на повернення до старих умов роботи. Принаймні, з наявного в розпорядженні видання наказу «Укрспецекспорту» від 27 липня ясно випливає, що керівництвом концерну прийнято рішення зовсім ліквідувати «Прогрес».
Нагадаємо, раніше «Фокус» повідомив, що Ірак застосував до України фінансові санкції за зрив встановлених в двосторонньому порядку строків поставок української зброї.