InformNapalm встановив участь ВДК “Орськ” в агресії проти України

15 Січня 2020, 17:20

Міжнародна волонтерська спільнота InformNapalm встановила факт участі великого десантного корабля (ВДК) “Орськ” (бортовий номер 148), який входить до складу 197-ї бригади десантних кораблів ЧФ РФ (197 БрДК, в/ч 72136), у спецоперації захоплення Криму. Про це у середу, 15 січня, йдеться на сайті спільноти.

 

"У переліку кораблів Російської Федерації, залучених до агресії проти України в 2014 році, який раніше оприлюднила військова прокуратура України, це судно поки що не було вказане, тому це дослідження може бути цікаве посадовим особам, які готують матеріали у судових справах щодо агресії РФ. Це дослідження також доповнює базу матеріалів InformNapalm про 32 військових підрозділи ЗС РФ, які брали участь у операції захоплення Криму. Крім того, зібрані волонтерами матеріали демонструють, як Росія гібридно поєднувала збройні сили та засоби “м’якої сили” для загарбання території сусідньої держави", – йдеться у повідомленні.

 

Встановлені дані моряків ВДК “Орськ”

 

Під час вивчення профілів соцмереж російських військовиків було виявлено моряка ВДК “Орськ”, нагородженого медаллю МО РФ “За повернення Криму”. Вивчення кола його спілкування вивело на його товаришів по службі. Далі про кожного з них детальніше.

 

Зябліцев Вячеслав Юрьєвіч, 15.02.1995 р. н., м. Куйбишев Новосибірської області РФ. 

 

 

Служив на ВДК “Орськ”, про що свідчить підпис до фотографії корабля: “Мій корабель “Орськ”.

 

 

Опублікував також фотографію медалі та нагородного посвідчення до медалі за окупацію Криму за підписом командира 197-ї БрДК капітана 1 рангу О. Комарова, про якого вже згадувалось у розслідуванні участі в агресії проти України ще одного корабля зі складу цієї бригади – ВДК “Микола Фільченков”.

 

 

На наступній фотографії В.Зябліцев у першому ряду справа, поряд з ним його товариш по службі Алєксандр Єлісєєв.

 

 

Єлісєєв Алєксандр Андрєєвіч, 23.02.1993 р. н., хутір Кримський, Усть-Донецький район,  Ростовська область РФ.  Зараз мешкає в м. Шахти Ростовської області. Займається нанесенням татуювань за власними ескізами. Служив на ВДК “Орськ”.

 

 

У профілі соцмережі “Однокласники” 23 лютого 2014 року написав статус про введення в 197-й БрДК коду 145, що означає повну бойову готовність.

 

 

Опублікував фото медалі та нагородного посвідчення до медалі за окупацію Криму. Підписав фото: “Перша державна нагорода”.

 

 

5 березня 2014 року Єлісєєв опублікував спільне фото з музикантами російської групи “Землянє”. Підпис під фото: “З гітаристом і клавішником “Землян”. Про виступ цього гурту на “Орську” писали російські ЗМІ.

 

 

На YouTube-каналі orskru 2 березня 2014 року опубліковано відео виступу цього гурту на ВДК “Орськ”.  На стоп-кадрі бачимо музикантів, фото з якими опублікував у своєму профілі Єлісєєв.

 

 

На офіційному каналі гурту є відео цього виступу кращої якості, на якому чітко зафіксовані не тільки музиканти, а й моряки корабля. Відео було опубліковане 2 серпня 2016 року. Це пояснюється тим, що YouTube-канал гурту був створений у липні 2016.

 

Ось на стоп-кадрі і сам Олександр Єлісєєв.

 

 

Тут на стоп-кадрі є В.Зябліцев.

 

 

На відео було виявлено ще кількох моряків ВДК “Орськ” з нагородами за окупацію Криму.

 

Лихоносов Іван Канстянтінавіч, 09.03.1993 р. н., м. Новочеркаськ Ростовської області РФ.

 

 

Ідентифікований на відео виступу російських співаків, які приїхали в Севастополь для інформаційної підтримки анексії Криму.

 

 

Нагороджений медаллю за участь в агресії проти України.

 

 

 

Цікаво, що в квітні 2019 року одружився з Оленою Гайдамак із Маріуполя (Україна, Донецька область).

 

 

 

 

На фото в 2015 році Олена з українським прапором.

 

 

У 2019 році вона закінчила Маріупольський коледж Донецького національного університету економіки та торгівлі за спеціальністю харчові технології.

 

 

"Тож хочемо звернути увагу СБУ та Держприкордонслужби України на можливі ризики проникнення в Україну воєнного злочинця Івана Лихоносова під виглядом відвідин бабусі дружини, яка мешкає в Маріуполі, чи інших її родичів", – зазначають волонтери-розслідувачі.

 

Справцев Дмитрій Вікторовіч, 06.02.1991 р. н., м. Злинка, Злинковський р-н, Брянська область РФ. Служив на ВДК “Орськ”.

 

 

Нагороджений медаллю за окупацію Криму.

 

 

На фото зліва Дмитро Справцев, справа Мнацакан Рогонян, в обох медалі МО РФ “За повернення Криму”

 

Справцев також ідентифікований на відео виступу російських співаків.

 

 

Як бачимо, Справцев знімає виступ на телефон. Зняте відео він залив на свою сторінку соцмережі “ВКонтакті”. Також він поширив сюжет каналу LifeNews про виступ групи “Земляни” на кораблі “Орськ”.

 

 

Рогонян Мнацакан, 07.08.1994 р.н., м. Туапсе, Краснодарський край РФ. У фотоальбомі Рогоняна немає доказів участі в спецоперації захоплення Криму. Але він ідентифікований на групових фотографіях, зроблених на кораблі, в альбомах інших фігурантів цього розслідування.

На цьому фото з альбому Д. Справцева він сидить другий справа.

 

 

На цій фотографії він разом зі Справцевим з медаллю за окупацію.

 

 

В альбомі Лихоносова Рогонян стоїть другий зліва.

 

 

Ідентифікований на відео виступу російських музикантів.

 

 

Сергей Гімбіцкій, 23.12.1993 р. н., м. Георгієвськ Ставропольського краю РФ.

 

 

На своїй сторінці у соцмережі “Однокласники” похвалився статтею в газеті “Прапор Батьківщини” (рос. – “Флаг Родины”) зі своїм фото. В статті розповідь про великий десантний корабель (ВДК) “Орськ”, на якому служив Гімбіцький.

 

 

Нагороджений медаллю за окупацію Криму. Опублікував групове фото моряків ВДК “Орськ” з нагородами. Він на фото стоїть другий зліва.

 

 

Гімбіцкій в альбомі Справцева перший зліва, з медаллю. Вочевидь, фото зроблені того самого дня.

 

 

Також ідентифікований на відео виступу російських музикантів.

 

 

На наступному стоп-кадрі з відео виступу російських музикантів ідентифіковано ще двох моряків ВДК “Орськ”, нагороджених за участь в агресії проти України: Костянтін Юрьєв (позначений червоним) та Алєксєй Міненок (позначений зеленим).

 

 

Юрьєв Канстянтін, ймовірна дата народження – 19.10.1989 р., родом з м. Ростов-на-Дону, РФ.  Служив на ВДК “Орськ”.

 

 

Нагороджений медаллю за окупацію Криму.

 

 

Алексей Міненок, 08.12.1990 р. н., м. Волгодонськ, Ростовська область РФ.

 

 

Служив на ВДК “Орськ”. Нагороджений медаллю МО РФ за участь в спецоперації захоплення Криму.

 

 

Ідентифікований на групових фотографіях в альбомах інших фігурантів розслідування (1, 2, 3, 4).

 

Як повідомлялося, міжнародна розвідувальна спільнота InformNapalm знайшла фотодокази використання російських новітніх систем радіоелектронної боротьби (РЕБ) на Донбасі.