Індійський політолог: Індія перебуває у складній ситуації через відносини Росії й України

4 Вересня 2020, 10:05

Індійський політолог, керівник відділу досліджень Євразії індійського аналітичного центру ORF Нандан Уннікрішнан в інтерв’ю Тижню розповів, що Індія дуже чітко показує, що Україна є її важливим партнером у Європі, однак країна перебуває у складній ситуації через відносини Росії й України.

 

«Гадаю, ми дуже чітко показуємо, що Україна є нашим важливим партнером у Європі. Звісно, моя країна перебуває у складній ситуації через відносини Росії й України. Москва — той партнер, якого Індія поки що не може ігнорувати. Майже 60% військових поставок і багато іншого в атомній і цивільній індустрії пов’язані зі співпрацею із РФ. Тож, звісно, важко порівнювати рівень відносин із Росією та Україною. Хоча ми визнаємо, що ваша держава в контексті площі, населення і промисловості має потенціал стати важливим центром Східної Європи», — сказав він.

 

Тому, за словами Уннікрішнана, Індія прагне розвивати наявні відносини. Він нагадав, що Індія відкрила посольство в Києві в 1992 році, відразу після розпаду СРСР. І відправила туди посла.

 

«Отже, у цьому сенсі, гадаю, Індія визнає важливість України. Хоча нам не вдалося поглибити співпрацю, яка приносила б дивіденди. Індійська економіка — це насамперед приватний сектор, і він не залучений глибоко в український бізнес. Україна й Індія повинні якось знайти спільну мову для співпраці на рівні підприємців. Бо якщо бізнес обох країн не співпрацює між собою, вибудувати тривалу співпрацю складно», — повідомив він.

 

Детальніше читайте в черговому номері журналу «Український тиждень»