Український тиждень № 36 (668) від 2 вересня

Зміст номеру:
Без сумніву, найважливішою темою обговорень прийдешньої осені стане політика. Зокрема місцеві вибори. А також позачергові вибори до Верховної Ради. І разом із ними — відставка Кабінету Міністрів. Власне, як і щоосені. Щоправда, за розмовами про політику суспільство ризикує пропустити справді важливі новини. Зокрема ті, що пов’язані з українськими судами.
Станіслав Козлюк
Політика
Цьому епізоду майже тридцять років, але він цілком документальний. Відразу після незалежності директором однієї державної кіностудії призначили талановитого, енергійного і, як тоді здавалося, безумовно чесного режисера.
Юрій Макаров
Авторські колонки
Якого сценарію для ОРДіЛО прагне Росія
Денис Казанський
Світ
Про перспективи садівництва в Україні
Любомир Шавалюк
Економіка
Як виникають передумови сецесії і як держави здатні їм запобігати
Володимир Панченко, Наталія Резнікова
Економіка
Завершення минулого навчального року було дещо хаотичним не лише в Україні.
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Про потребу системного державного реагування на ситуацію в українському шкільництві в умовах пандемії COVID-19, про позитивний досвід дистанційної освіти, а також про потребу зміни моделі комунікації між школами, батьками та громадами Тижню розповів освітній омбудсмен Сергій Горбачов.
Ганна Трегуб
Суспільство
Як ЮНЕСКО, ЮНІСЕФ, ВООЗ та інші світові організації намагаються зробити безпечнішим процес навчання в умовах пандемії
Ольга Ворожбит
Світ
Чому Україна має розвивати сферу клінічних випробувань
Ганна Чабарай
Суспільство
Індивідуальні вияви відваги можуть видатися несуттєвими — поки до них не приєднається багато інших людей. Це засвідчують події в Білорусі, де протестувальники б’ють останній подзвін по Радянському Союзу. Однак те саме стосується Праги. Делегація із 90 чеськими публічними діячами порушила табу комуністичного Китаю і прибула в Тайвань.
Едвард Лукас
Авторські колонки
Як найочікуваніші президентські вибори можуть вплинути на американську зовнішню політику та весь вільний світ
Марк Войджер
Світ
Тиждень поговорив із індійським політологом, керівником відділу досліджень Євразії індійського аналітичного центру ORF Нанданом Уннікрішнаном про індійсько-українські відносини та позиції Індії щодо російсько-української війни.
Ольга Ворожбит
Світ
Турецький президент прийняв членів палестинської організації спротиву ХАМАС — і це випад проти Ізраїлю. Але ситуація між Анкарою та Єрусалимом на диво спокійна. І ось чому
Маріон Зендкер
Світ
Колись дуже давно в одній далекій галактиці у певній всеукраїнській мережі книгарень запровадили поширений у світі метод маркетингового дослідження. Як наслідок, один таємний покупець випадково чудово охарактеризував одну продавчиню-консультантку: «життєрадісна й некомпетентна» — і водночас дивовижно точно, хоч і невимушено, описав цілу генерацію або, песимістично кажучи, цілу добу.
Максим Нестелєєв
Авторські колонки
Як установлювалися норми письма від Кирила й Мефодія до сьогодення
Лесь Белей
Історія
Мати справу з літературою, сповненою бойової доблесті, чи не найкраще в час війни. А в період визвольних змагань і поготів.
Тарас Лютий
Авторські колонки
Як тему вимушених переселень відтворено у світовій та українській культурах
Алла Пушкарчук
Культура
Чи можна зацікавити вирощуванням рослин сільських дітей, які з дитинства бачать, як працюють на городах їхні батьки?
Єлизавета Гончарова
Суспільство
Учора вранці я отримав із Києва лист від знайомої, яку дуже ціную за її інтелектуальну незалежність, властиву їй без потреби епатувати своєю оригінальністю.
ОНУХ
Авторські колонки