У понеділок, 5 червня, Індія успішно запустила ракету, яка в перспективі зможе виводити астронавта на орбіту. Про це повідомляє ABC News.
"Індійська організація космічних досліджень повідомила, що ракета Geosynchronous Satellite Launch Vehicle-Mark III (GSLV-Mk III) відірвалась від землі з космодрому в Індії на Шріхарікоті, острові біля узбережжя штату Андхра-Прадеш на південному сході країни, і доставила супутник зв'язку на орбіту", – йдеться у повідомленні.
За словами директора космічного агентства Кірана Кумара, це найважча ракета і супутник, запущений з Індії. Ракета має двигун індійського виробництва, який використовує рідкий кисень і рідкий водень як паливо. В минулому Індія використовувала французькі ракети для запуску своїх важких супутників зв'язку.
Супутник GSAT-19, який GSLV-Mk III доставляє на орбіту, важить більше 3 тонн, що є рекордом для індійської космічної індустрії. Супутники з такою вагою запускали на орбіту лише США, Росія, Європейське космічне агентство, Китай і Японія.
Раніше агентство NASA оприлюднило деталі першої місії, яка має вже в 2018 році наблизитися на мінімальну відстань до Сонця.