НОВИНИ

У NASA розкрили особливості першої космічної місії до Сонця

Запущений апарат вагою 680 кілограм буде рухатися до наміченої поблизу з Сонцем точки близько семи років.

Агентство NASA оприлюднило деталі першої місії, яка має вже в 2018 році наблизитися на мінімальну відстань до Сонця. Про це розповіли в NASA.

Космічний дослідницький зонд Solar Probe Plus, який стартує в період між 31 липня і 19 серпня 2018 року на ракеті-носії Delta IV-Heavy, буде мати ім'я Юджина Ньюмена Паркера, – відомого астрофізика. Завданням місії стане вивчення властивостей сонячного вітру, для якого буде запущена космічна база Parker Solar Probe.

Читайте також: У NASA заявили про ймовірність існування життя на супутниках Юпітера й Сатурна

Старт апарату відбудеться на мисі Канаверал у штаті Флорида, США. Запущений апарат вагою 680 кілограм буде рухатися до наміченої поблизу з Сонцем точки близько семи років. Протягом цього періоду він 7 разів буде заходити в зону тяжіння Венери, коригуючи траєкторію свого польоту.

Як зазначають у NASA, коли апарат стане наближатися до Сонця, зірка стане так сильно його притягувати, що він розвине швидкість 700 тис. км/год. Для порівняння, такий показник швидкості можна порівняти з шляхом із Нью-Йорка до Токіо, який зайняв би менше двох хвилин. Температура в місці його майбутнього знаходження становитиме близько 1 371 градуси за Цельсієм.

Нагадаємо, раніше обсерваторії сонячної динаміки NASA вдалося сфотографувати Сонце без плям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.