У лютому 2010 року на Волині в селі Сераховичі невідомі обезголовили пам'ятник Леніну.
А навесні за ініціативою Запорізького обкому КПУ в Запоріжжі встановлено пам`ятник Сталіну. Проте наступного року йому відпиляли голову, а в новорічну ніч – підірвали. Щоправда, після цього, у січні 2011 року, послідували арешти, а згодом масові арешти ініціаторів руйнування пам’ятника, звинувативши у цьому членів ВО «Тризуб».
У квітні 2010 року в Полтаві постраждав пам'ятник вождеві – його облили жовтою фарбою.
У червні на Одещині в місті Рені невідомі залишили пам’ятнику Леніну тільки ноги. Голову і тулуб монумента розбили.
У жовтні того ж року невідомі зруйнували пам'ятник у вигляді бюста Леніна в селі Красна Галявина Чорноморського району Криму.
У той же час вночі у Донецьку вождю підфарбували черевики білою фарбою. Проте вранці комунальний служби міста перефарбували черевики в чорний колір.
У Києві теж відзначились: молоді люди випалили п'ятикутну зірку на чолі у горельєфа Леніну, який розташований на станції метро Театральна.
Вже у листопаді у Херсоні пам’ятник вождю закидали червоною фарбою. Комунальні служби довго попрацювали, відмиваючи Владіміра Ілліча.
У квітні 2011 року не пощастило чотирьохметровому Леніну з смт Шишаки Полтавської області. Невідомі завалили його, пошкодивши тулуб.
Наприкінці квітня в Бурині, що на Сумщині, пам’ятник Леніну не тільки обезголовили, а й облили фекаліями.
Тоді ж запорізькі комуністи відновили пам’ятник «вождеві світового пролетаріату», приурочивши цю подію до 141-х роковин з дня народження Леніна за кошти місцевої організації КПУ.
У Донецьку до 1 травня пам'ятник Леніну за рішенням районної ради помили і пофарбували у золотавий колір. На запитання, чому було обрано саме цей колір, ініціатори відповіли, що ця фарба "найкраща".
Проте вже в травні на Леніна знову "напали". У мікрорайоні Чернігова «Шерстянка» невідомі знищили статую Леніна, а на пустому постаменті написали «Янукович».
А в червні у Лебедині на Сумщині відрізали голову пам’ятнику Леніну. Як стверджують очевидці, невідомі вже кілька разів перед цим стинали бетонну голову вождеві, проте місцевим комуністам вдавалося щоразу чіпляти на її місце нову.
Майже одночасно на Вінниччині комуністи відреставрували Леніна, урочисто відкривши постамент.
А у лютому у Києві комуністи реставрували бессарабського Леніна у кращих традиціях поп-арту, зробивши з нього чорношкірого. За кілька років до того, представники Конгресу українських націоналістів відбили пам'ятнику півобличчя. Відреставрованого Леніна на Бесарабській площі комуністи пообіцяли оберігати доти, поки «на краще не зміниться політична ситуація в Україні».
У листопаді того ж року у Севастополі скульптуру юного Леніна облили фарбою й одягли на неї маску зайця.
У березні 2012 року у Козятині у скульптури «Ленін та діти» відпиляли тулуб та голову дівчинки і відрізали ноги Леніну.
У квітні "вождю мірового пролєтаріата" у Кривому Розі розбили обличчя, а на постаменті написали: "З Днем Народження, МУДАК!", "Смерть ворогам!" та "Серп і молот – смерть і голод!".
У червні на Донеччині у Шахтарську Леніна українізували: його пофарбували в кольори українського національного прапора.
Таку "націоналізацію" ініціювала група молодих людей, які своїми діями намагалися "підштовхнути народ до відмови від застарілої, муміфікованої ідеології і мертвих ідолів минулого", оскільки, "ми українці, а не совки!"
Набагато спокійніше відбувся демонтаж пам’ятника Леніну на Черкащині у місті Шпола. Вождя, який стояв на території цукрового заводу, зняли з постаменту до роковин вшанування жертв політичних репресій.
У Харкові донині центральну і найбільшу в Європі площу прикрашає Ілліч, яким персонально опікується губернатор Михайло Добкін. Саме він у переддень Євро-2012 подбав, аби Леніна безпечно прибрали на час зйомок рекламних роликах, а пізніше знову поставили на місце.
Вже у серпні у місті Комсомольськ Полтавської області міліція затримала підлітка, що намалював на пам'ятникові Леніну квітку.
У листопаді в Житомирі невідомі намалювали на пам´ятнику Леніну свастику з нецензурним словом. Проте до ранку напис вже зник з пам´ятника.
Свого часу цей житомирський Ленін вже пережив обкидання яйцями й напис – «На смітник історії».
Того ж часу у Мелітополі вождя облили різнокольоровими фарбами, проте до ранку бригада комунальників витерла його.
У День пам’яті жертв Голодомору в Дніпродзержинську Дніпропетровської області невідомі залили червоною та сірою фарбою пам’ятники Леніну і Дзєржинскому в центральній частині міста.
9 лютого 2013 у Херсоні навпроти адмінбудівлі ВАТ «Індустріальна Скляна Компанія» повалили Леніна.
15 лютого на Житомирщині вирішили здихатись колишнього вождя. Рішення про демонтаж пам’ятників прийняли міська рада й депутати ВО «Свобода». Знесення пам’ятника у Новоград-Волинську супроводжувалось мітингом.
У місті Охтирка Сумської області місцеві свободівці разом із народним депутатом України Ігорем Мірошниченком також демонтували пам’ятник Леніну. Проти активістів порушено кримінальну справу.
Пізніше голова Ради міністрів Криму Анатолій Могильов заявив, що не радить представникам "Свободи", які заявили про намір знести пам'ятники Леніну по всій Україні, з'являтися в Криму.
"Враховуючи те, що партія "Свобода" в Криму має мінімальну підтримку, ми без заїжджих козачків в Криму розберемося самі, що нам робити. І не раджу нікому приїжджати з якимись екстремістськими проявами", – заявив Могильов, коментуючи демонтаж пам'ятника Лєніну в Охтирці.
А мер Харкова Геннадій Кернес обіцяє переламати руки і ноги тому, хто приїде до Харкова зносити пам'ятник Володимиру Леніну.
За 3 останні роки в схожі колізії потрапляли пам’ятники й постаменти Сталіна, Кірова, Горького, Чапаєва та Космодем’янської.