НОВИНИ

На Сумщині місцеві свободівці демонтували пам’ятник Леніну

у місті Охтирка Сумської області місцеві свободівці разом з народним депутатом України Ігорем Мірошниченком 15 лютого демонтували пам’ятник Володимиру Леніну. Про це повідомляє прес-служба ВО «Свобода».

Пам’ятник комуністичному ідолу ще на початку 2000 року офіційно намагалися демонтувати згідно з Указом Президії Верховної Ради України від 30 серпня 1991 року «Про заборону діяльності Компартії України», але колишня районна партноменклатура всіма правдами й неправдами захищала свого кумира до нинішнього часу.

«Усі цивілізовані держави колишнього соцтабору вже давно заборонили будь-які прояви комуністичної ідеології та символіки, що закріплено в законодавстві цих держав. На жаль, дехто й досі не може усвідомити всього жаху від злочинної діяльності комуністичного режиму в роки окупації України, ніяк не можуть розпрощатися з останніми згадками про ті лиховісні для нашої держави часи. Комуністична символіка і ідеологія не мають місця у європейській країні, і якщо будь-який її прояв не може усунути влада – ми його усунемо власними силами. Наголошу: ми лише виконали закон про декомунізацію, а нам місцеві прислужники окупаційного режиму намагалися довести, що це, бачте, «елемент благоустрою»,  – зазначив Мірошниченко.

Наразі народний депутат Ігор Мірошниченко і активісти-свободівці перебувають у районному вдділку міліції і дають свідчення з цього приводу.

Нагадаємо, 2011 року у місті Буринь на Сумщині невідомі обезголовили пам'ятник Леніну.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.