«Росія використала об’єднану потугу кримських промосковських сил та організованих злочинних угруповань, між якими важко провести чітку демаркаційну лінію. Зрозуміло одне: тепер криміналізованість півострова різко зросте, що аж ніяк не сприятиме його економічному, зокрема туристичному, розвитку. Так звана самооборона стане легальною формою бандитизму, від якої годі буде шукати захисту, хіба що створювати свої аналогічні структури. Автономія дедалі більше ставатиме «піратською республікою» на кшталт Придністров’я, Південної Осетії, Абхазії», – пише Лосєв.
Він наголошує, що з кримських подій можна і треба зробити висновки для решти України.
«А саме – організована злочинність здатна підхоплювати політичні «віруси», або їх можуть їй прищепити. Власне, те, до чого йшла наша держава під орудою Януковича, дуже нагадувало кримську ситуацію, тільки значно більшого масштабу. Інша річ, що цілу Україну через її розміри важко було перетворити на кримінальний заповідник, де зрослися «урки» з бюрократами, як це сталося на маленькому півострові», – зазначає Лосєв.
«Мирне співіснування держави з організованою злочинністю, що легалізується і стає мало не складовою державно-управлінського апарату, рано чи пізно приводить таке суспільство до катастрофи», – пише експерт.
Детальніше читайте у матеріалі «Кримінальна політика і політична кримінальщина» у № 14 «Українського тижня».