До суду позивалася компанія "Шпрінгер", що видає найпопулярнішу в Німеччині газету BILD, та принцеса Монако Каролін.
Deutsche Welle, зокрема, нагадує, що видавництво "Шпрінгер" скаржилося на німецьке правосуддя, яке 2004 та 2005 року заборонило друкувати у газеті BILD будь-які матеріали та фото відомого німецького актора, якого арештували через кокаїн.
З огляду на те, що актор, ім’я якого не розголошується, грав роль відомого комісара поліції і був широко відомий публіці, журналісти вирішили, що громадськість має право знати про його правопорушення. Німецький суд, однак, був іншої думки і наголошував на дотриманні права актора на особисте життя.
Відповідно до вердикту Європейського суду, у цьому разі право громадськості на інформацію важливіше за право на особисте життя. Суд постановив стягти з держави Німеччина на користь компанії "Шпрінгер" 17 тис. євро компенсації та понад 32 тисячі судових витрат. В той же час, позов принцеси Монако Каролін було відхилено. Вона намагалася кілька разів заборонити використання власних фото друкованими ЗМІ Німеччини, але безуспішно.
Нагадаємо, 24 січня Конституційний Суд України ухвалив, що збирання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди державою, органами місцевого самоврядування, юридичними або фізичними особами є втручанням в її особисте та сімейне життя.
У 2011 році Україна опинилась на п’ятому місці за кількістю позовів проти країни, які перебували на розгляді Європейського суду.