Євросоюз відреагував на перенесення виборів у “ДНР” та “ЛНР”

6 Жовтня 2015, 17:17

Євросоюз привітав заяву так званих Донецької та Луганської "народних республік" щодо перенесення на наступний рік місцевих виборів. Про це йдеться в заяві Євросоюзу.

"Укупі з нещодавно досягнутою угодою про відведення зброї калібром менше ніж 100 мм це оголошення вселяє нове сподівання на стійке політичне врегулювання конфлікту на підставі повного дотримання міжнародного права та незалежності, суверенітету і територіальної цілісності України", – йдеться в заяві.

Автори документа вважають, що це рішення "дасть змогу підготувати необхідні умови для проведення місцевих виборів". Крім того, "належна реалізація стане фундаментальним кроком у напрямі повної імплементації Мінських угод".

Як відомо, самопроголошена "влада" "ДНР" і "ЛНР" повідомила, що погодилася перенести на наступний рік місцеві вибори, висунувши вимогу до Києва виконати весь комплекс заходів Мінських угод від 12 лютого.

Українська сторона підкреслила, що для повернення в правове поле окремих районів Донецької та Луганської областей є необхідність скасування результатів виборів 2 листопада 2014 року, які не були визнані ані міжнародним співтовариством, ні Києвом, ні Москвою.

Як повідомлялося, раніше про вірогідне скасування «виборів» у бойовиків 6 жовтня заявив президент України Петро Порошенко з посиланням на президента РФ Владіміра Путіна.

За словами Порошенка, скасування незаконних виборів на Донбасі відкриває шлях до виборів за українським законодавством, по стандартах ОБСЄ і без окупаційних військ.