"Якщо б ви навіть при таких висновках ОБСЄ безболісно підрахували голоси, то в Брюсселі, незважаючи на всі складності, був би поставлений на порядок денний питання про те, що робити з Україною і як вводити в дію договір про асоціацію. Тепер з кожним днем роботи виборчкомів прихильників підписання угоди стає все менше і менше ", – заявила газеті "Коммерсант-Украина" Шумило-Тапіола.
Між тим Шумило-Тапіола скептично оцінює можливість радикалізації політики ЄС стосовно України.
"Я впевнена, що ряд країн тепер виступить за запровадження санкцій. Але домовитися про це навряд чи вдасться, адже для оголошення санкцій потрібен консенсус 27 країн, а цього складно досягти", – заявила експерт, додавши, що на початку наступного тижня українське питання стане темою дискусії глав міністерств закордонних справ країн Євросоюзу.
Нагадаємо, 29 жовтня на спільній прес-конференції керівники місій Бюро демократичних інститутів і прав людини (БДІПЛ)/ОБСЄ, Парламентської асамблеї (ПА) ОБСЄ, Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ), Європарламенту і ПА НАТО оприлюднили спільну заяву, в якій піддали парламентські вибори в Україні жорсткій критиці.
"Схоже, що демократичний прогрес в Україні повернув назад", – заявила, зокрема, керівник місії короткострокових спостерігачів ОБСЄ Валбурга Дуглас.
У той же час українська опозиція підштовхує зарубіжних партнерів до більш радикальних заходів. Вчора в партії УДАР закликали США і ЄС не визнавати легітимність нового скликання парламенту і ввести адресні санкції щодо осіб, причетних до фальсифікації виборів, а "Батьківщина" опублікувала проект списку чиновників, суддів і кандидатів у депутати від влади, запропонувавши заарештувати їх закордонні активи. Очолює список президент Віктор Янукович.