«В принципі, загальноприйнятого визначення поняття «політичний в’язень» не існує. Однак на загал під цим поняттям розуміють осіб, позбавлених волі через їхню політичну діяльність, і особливо тих, хто протистоїть урядові своєї країни чи критикує його. В жовтні 1012 року Парламентська Асамблея Ради Європи (ПАРЄ), членом котрої є й Україна, першою серед усіх поважних міжурядових організацій світу прийняла конкретні критерії для визначення політичних в’язнів. У світлі рішення ЄСПЛ та цих критеріїв, Тимошенко дійсно є політичним в’язнем», – заявила вона.
За її словами, українська влада все ще має можливість «вчинити правильно» і звільнити Тимошенко.
«По-перше, Україна пообіцяла сприйняти рішення ЄСПЛ і тепер має дотримуватися слова, а по-друге, українське керівництво наразі співпрацює з Моніторинговою місією Європарламенту у складі колишнього президента ЄП Пета Кокса та екс-президента Польщі Александра Квасневського, покликаною покласти край вибірковому правосуддю в країні. Ставки дуже великі, але якщо в Києві зроблять відповідні кроки, ситуацію не пізно розвернути», – переконана експерт.
«Рішення додає олії у вогонь дискусій довкола підписання Угоди. Є два варіанти подій. Або Україна вживе необхідних заходів для цілковитого припинення практики вибіркового правосуддя, що відкриє дорогу до підписання Угоди – або не вживе, і Угода залишиться на полиці, а відносини з Європою продовжать погіршуватись. Останній варіант був би програшним для обох сторін, а головне – для народу України», – наголосила Пол.
Як повідомлялося, Європейський суд з прав людини визнав затримання та арешт Юлії Тимошенко у так званій «газовій справі» незаконним та політично мотивованим.
Європарламентарі вважають, що визнання Європейським судом з прав людини незаконності та політичної вмотивованості арешту екс-прем'єр-міністра Юлії Тимошенко дає владі України всі підстави звільнити її.