Європарламентар сумнівається, що світ повірить доказам “незалежних” прокурорів у новій справі Тимошенко

31 Січня 2013, 13:18

Сівєц відмітив, що наступного тижня у Страсбургу Європарламент вирішуватиме долю місії Кокса-Кваснєвського.  

«На сьогодні їх українська місія триває вже впродовж кількох місяців і треба прийняти рішення про її можливе продовження. Якби мене запитали про те «за» я чи «проти», мій вердикт був би однозначно «за». Основним аргументом є той факт, що обидва чоловіки встановили ефективний канал зв'язку з українською владою, можливо, навіть останній в такій формі. Вони проводять зустрічі регулярно і на кожному рівні, включно з президентом. Вони почали справляти свого роду тиск, щоб запобігти несподіваному, випадковому вчиненню «поганих речей» за закритими дверима з Юлією Тимошенко та іншими політиками у в’язниці. Варто також зазначити, що впродовж їх місії з в’язниці випустили колишнього міністра оборони Валерія Іващенка», – зазначає депутат Європарламенту.

Сівєц сумнівається, що українська влада зацікавлена у звільненні Юлії Тимошенко.

«Питання, коли Кваснєвський і Кокс змусять українську владу звільнити колишнього прем'єр-міністра так і залишиться без відповіді.

Я сумніваюсь, що команда Януковича взагалі хоче її випустити. Навпаки, ситуація стає все гіршою. Юлії Тимошенко пред’явлені нові звинувачення, на цей раз кримінальні – замовне вбивство.

Відповідно до чуток у Києві, бажання пред’явити нові звинувачення проти Тимошенко було продиктоване страхом перед рішенням Європейського суду з прав людини у Страсбургу щодо першого вироку прем’єр-міністру через газові контракти.

Українська влада заявила, що поважатиме вирок. Саме тому вони намагаються знайти інші причини залишити її за ґратами. Проблемою є лише те, чи взагалі хоч хтось на Заході повірить, що докази зібрано «незалежними» прокурорами. У випадку, коли на кону стоїть угода про асоціацію з Європейським Союзом , місія Кокса-Кваснєвського має сенс. Принаймні до саміту Східного партнерства у Вільнюсі», –  додає Сівєц.