За словами європарламентаря, це можливо, якщо Віктор Янукович заявить про намір розробити до саміту Україна-ЄС у березні конкретний план трансформації України, а ЄС підтримає його, щоб на цій основі надати технічну та фінансову допомогу.
Залевський впевнений, що 29 листопада угоду про асоціацію не підпишуть, тому "важливо уникнути фіаско саміту".
"В п'ятницю президент Янукович повинен задекларувати, що він почав працювати над майстер-планом трансформації країни, який розробить команда експертів з України та ЄС, міжнародних фінансових інституцій, таких, як МВФ, Світовий банк. ЄС, в свою чергу, повинен позитивно відреагувати на цей проект і заявити про готовність надати технічну та фінансову підтримку", – пояснив Залевський.
Далі, за його словами, команда експертів має розпочати роботу вже в понеділок (2 грудня), щоб встигнути розробити такий план до саміту Україна – ЄС, що відбудеться в березні.
"Це повинен бути майстер-план трансформації країни, частиною якого буде угода про асоціацію, і частиною якого повинна бути технічна та фінансова підтримка, яка повинна виділятися для реалізації цього плану. Ми не говоримо про "легкі гроші", так як ця допомога виділятиметься на підставі оцінки того, що реально робиться", – роз'яснив своє бачення європейський політик, і додав, що відмова України реалізувати такий план, означатиме відсутність підтримки ЄС.
"Україні потрібна стійка система трансформації, і це повинно стати предметом для дискусії, яка велася в останні роки Але ми втратили багато часу, концентруючись тільки на політичному порядку денному. (Маються на увазі політичні умови ЄС для підписання Україною Угоди про асоціацію – Ред)» , – констатував Залевський.
За його словами, якщо Янукович реально хоче продовжувати процес європейської інтеграції, «він повинен почати з початку, а не з кінця».
«Вся проблема у тому, що ми почали з політичного порядку денного замість того, щоб обговорювати економічну, тому що це – основа української незалежності і суверенітету», – підкреслив Залевський.
Як повідомлялось, єврокомісар з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявив, що неправильно вважати, що угода про асоціацію розглядалась би як конкурс краси, хто більше заплатить Україні.
«Угода про асоціацію, звичайно, дасть ще одну важливу можливість Україні отримати гранти і позики. Адже ЄС це найбільший донор щодо України, в той же час ми будемо зосереджувати увагу на короткострокових і довгострокових позитивних сторонах такої угоди», – сказав Фюле.
в інтерв'ю українським телеканалам Віктор Янукович заявив, що братиме участь у Саміті «Східного партнерства» у Вільнюсі 28-29 листопада, але буде готовий підписати угоду про асоціацію тоді, колиумови підписання влаштовуватимуть обидві сторони.
В оновленому проекті підсумкової декларації Вільнюського саміту учасників ініціативи «Східне партнерство» залишили згадку про можливе підписання угоди про асоціацію з Україною.
Нагадаємо, 21 листопада Кабінет міністрів призупинив процес підготовки до укладання угоди про асоціацію з ЄС. Виступаючи на наступний день у Верховній Раді, Азаров запевнив, що призупинення підписання угоди про асоціацію і зону вільної торгівлі з Євросоюзом зумовлене критичною ситуацією в економіці України та необхідністю відновлення активної торгівлі з Росією.
Згодом прем’єр-мінстр Микола Азаров розповів, що відкласти підписання угоди України про асоціацію з Євросоюзом вимагала Росія.