Європарламентар зазначив, що коли іноземні політики вимагають звільнення ув’язненого політика в іншій державі, то це, в першу чергу свідчить про вибірковість такого ув’язнення. На думку Шульца, у такому випадку на ув’язненого політика тиснуть через його помилки чи прорахунки і порівняв такий тиск у випадку з Тимошенко із тим, коли б у Німеччині засудили мера Берліна Клауса Воверайта за те, що він вчасно не виконав завдання щодо здачі міжнародного аеропорту Берліна. Саме в цьому на його думку різниця між правовою державою та тим, що відбувається в Україні.
«Ось в чому різниця між правовою державою, між демократією і автократичною системою президента Януковича в Україні, який провів кампанію помсти проти політиків Помаранчевої революції. Це не тільки Тимошенко; це вже останній випадок перебування у в'язниці. Але до цього був ще міністр навколишнього середовища, міністр внутрішніх справ, міністр економіки перебуває в екзилі закордоном. Приблизно 20 осіб із кола учасників Помаранчевих революції потрапили там (в Україні – ред.) у в'язницю з політичних причин, а не тому, що вони вчинили щось кримінальне», – наголосив політик.
Не зважаючи на те, що багато політиків закликають ЄС бути рішучішим щодо України, Вернер Шульц не вважає, що ЄС виглядав нерішучим в українському питанні.
«Що означає був нерішучим? Коли 28 разів робиться все можливе, ведуть переговори. Я вважаю, що причина тут у тому, що президент Янукович кілька разів, навіть не моргнувши оком, порушував обіцянку. Він запевняв європейський політиків, що справу Юлії Тимошенко буде вирішено», – зауважив політик.