НОВИНИ

Європарламентар: Меркель і Бароззу мають довести Януковичу, що не лише Путін вміє переконувати

ЄС повинен надіслати чіткий сигнал, що він не відмовляється від України і довести, що не лише Владімір Путін може бути переконливим. Про це у своїй статті для The New Eastern Europe депутат політичної групи Альянс Європейських консерваторів та реформістів Європарламенту Павел Коваль

Європарламентар наголошує на необхідності рішучих дій щодо України з боку ЄС. «Настав час для Жозе Баррозу та Ангели Меркель зробити дзвінок, щоб нагадати Януковичу про пропозицію ЄС. Вони повинні надіслати нагадування про Вільнюс, реальну підтримку МВФ, а також скасування віз для українських громадян, які подорожують в країни ЄС», - вважає  Коваль.

На його думку останні хвилини переговорів є особливо цінними. «Існує щось в психології останніх хвилин переговорів. Не має виникати враження, що тільки Владімір Путін переконує. Українська громадськість повинна отримати сигнал, що ЄС не відмовляється від України, що він бореться за майбутнє цієї важливої ​​частини континенту. Такий наголос необхідний для ЄС. ЄС має показати, що він має політичні цілі, що він не є пасивною зграєю офіціозу, а може конкурувати з іншими», - наголосив євродепутат у своїй статті.

Європарламентар також нагадав про те, що США також розуміють геополітичну необхідність європейського вибору України. «[Держсекретар США] Джон Керрі розуміє суть цього геополітичного змагання. Під час свого візиту до Варшави він чітко заявив, що Україна не можна залишати у спокої у важкі часи. Радослав Сікорський правий, що Угоду про асоціацію можна підписати і за кілька місяців, - але ми можемо зробити це і завтра. Документ готовий, перекладений і чекає підпису», - вважає Коваль.

Він ще раз наголосив на необхідності підписати угоду на саміті у Вільнюсі, оскільки пізніше це важче буде зробити через політичну складову «Наступного року в ЄС відбуватимуться вибори. Нові політики відповідатимуть за співпрацю з Україною. Наступник Штефан Фюле може бути менш сприятливим для країн Східного партнерства. Можливо, це буде політик з півдня континенту, зацікавлений у політичній активності Середземномор’я. 2015 рік буде роком президентських виборів в Україні», - зауважив політик і підкреслив, що можливість підписати угоду найбільш ймовірно випаде аж у 2016 році.

«Тимошенко показує клас своїми заявами. Вона хоче, щоб Україна підписала угоду з ЄС», - вважає  Коваль і ще раз закликав до активної роботи українську владу.

Крім того, він вважає, що з боку ЄС мають бути рішучі дії, на зразок дій Хав’єра Солани під час Помаранчевої Революції. «Якщо не підпишуть угоду у Вільнюсі, історики не зрозуміють, чому ЄС капітулював на фінішній прямій, коли все стосувалося слів та інтерпретацій документа, що лежав на столі. Тому нам потрібно рухатися так, як діяв Солана під час Помаранчевої революції: Іноді доводиться повертатися на місце, говорити знову і демонструвати можливості, що існують», - наголосив він

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.