Європарламент закликає Януковича повернути Тимошенко у політичне життя

1 Грудня 2011, 14:42

Такий заклик міститься у резолюції Європейського парламенту, яка була прийнята в четвер у Брюсселі на основі рекомендацій Раді ЄС, Європейській комісії та Європейській службі зовнішніх відносин, підтриманих раніше парламентським комітетом з питань закордонних справ.

"Закликати президента і владу України привести політичну, правову і адміністративну ситуацію в країні відповідно до того, що було узгоджено у Порядку денному асоціації, а також сприяти належному управлінню та повазі верховенства права, як фундаментальних принципів у контексті відносин між ЄС і Україною, гарантувати, що Юлія Тимошенко та інші лідери опозиції мають право реалізувати своє право повноцінної участі в політичному процесі, як зараз, так і на майбутніх виборах в Україні ", – йдеться в документі.

ЄП нагадує, що вирок, винесений Тимошенко, викликав серйозну стурбованість ЄС і "широко розглядається як або акт помсти, або як спроба засудити і ув'язнити опозиціонерів, щоб не допустити їх до участі у парламентських виборах наступного року, або у президентських, які пройдуть у 2015 році".

"Закон, вибірково застосований проти Тимошенко, датований радянським часом і передбачає кримінальне переслідування за політичні рішення, в той час як статті 364 і 365 цього закону, які в даний час знаходяться на розгляді Верховної Ради, не відповідають стандартам ЄС і ООН", – наголошується в резолюції.

ЄП також висловлює стурбованість щодо свободи ЗМІ, громадянського суспільства, проведення виборів і верховенства права в Україні, коли "нинішня політична ситуація в Україні, особливо у сфері громадянських свобод і верховенства закону, йде в розріз з духом Угоди про асоціацію, про яку ведуться переговори".

"ЄС рішуче виступає за стабільну і демократичну Україну, яка поважає принципи соціальної ринкової економіки, верховенства закону (в тому числі незалежну судову систему), права людини, захист меншин і яка гарантує основні права", – наголошується в резолюції. 

Нагадаємо, раніше США і ЄС закликали владу України дотримуватися зобов'язань у сфері судочинства та забезпечити участь опозиціонерів у виборах.