У документі також міститься заклик заморозити в Європі банківські активи низки російських чиновників.
На думку депутатів Європарламенту, арешт Магнітського, умови його утримання і його смерть в ув'язненні свідчать про неповагу в Росії до основоположних прав людини.
Європарламент також вважає, що посмертна судова процедура щодо Магнітського "є порушенням національного та міжнародного права і ясно вказує на погане функціонування російського кримінального правосуддя"
Сєргєей Магністкій, консультант інвестиційного фонду Hermitage Capital Management помер у 2009 році в СІЗО в Москві.
У 2007 році він розпочав незалежне розслідування у справі згаданого фонду, який російська влада звинуватила у незаконному скуповуванні акцій стратегічних російських підприємств, включаючи "Газпром", "Сургутнефтегаз" и "Роснефть". Магнітского заарештували в листопаді 2008 року за звинуваченням у сприянні в ухиленні від податків в особливо великих розмірах.
Смерть Магнітского викликала бурхливу реакцію у міжнародних юридичних колах, серед політиків і громадських діячів багатьох країн. За твердженням адвокатів, смерть юриста стала наслідком відмови адміністрації СІЗО надати підслідному необхідну медичну допомогу попри сотню скарг із цього приводу.
У квітні 2010 року американський сенатор Бенджамін Кардін ініціював скасування віз на в'їзд до США, виданих 60-м високопосадовцям російських правоохоронних органів. Цей перелік отримав назву "список Магнітського".
У липні Парламентська асамблея Організації з безпеки і співробітництва в Європі прийняла так звану «резолюцію Магнітского», в якій закликала країни Європи ввести санкції проти російських чиновників, причетних до смерті Магнітского.
У червні комітет з міжнародних відносин Сенату США одноголосно схвалив так званий «акт Магнітського».