Європарламент підтримав зміни, які можуть завадити будівництву “Північного потоку-2”

21 Березня 2018, 16:25

Депутати Європейського парламенту підтримали зміни до газової директиви, які мають перешкодити будівництву газопроводу "Північний потік-2". Про це в середу, 21 березня, пише Польське радіо.

 

Так, депутати ухвалили звіт голови парламентського комітету Єжи Бузека. Зазначається, що Бузек почне переговори з країнами Євросоюзу, яких представляє Болгарія. Водночас наголошується, що роботу в цій справі намагаються відтермінувати Австрія, Бельгія, Нідерланди та Німеччина.

 

Згідно з повідомленням, Бузек запропонував, аби держави мали право тимчасово виводити з-під дії директиви тільки ті газопроводи, що були збудовані до 8 листопада 2017 року, тобто до дати прийняття змін Єврокомісією.

 

"Водночас жодний з таких винятків не може загрожувати диверсифікації та безпеці постачанням газу в Євросоюз. До уваги потрібно також взяти економічні санкції, введені проти постачальника. Нині економічні обмеження діють щодо Росії і ніщо не вказує на те, аби їх найближчим часом скасували", – йдеться в повідомленні.

 

Нагадаємо, 17 березня у США група з 39 сенаторів закликала адміністрацію американського президента Дональда Трампа заблокувати будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".

 

11 березня спікери парламентів Польщі, Литви та Латвії підписали у Вільнюсі лист про небезпеку будівництва газопроводу "Північний потік -2". Згодом до ініціативи приєднався спікер парламенту Естонії Ейкі Нестор.

 

Раніше, 2 березня глава Верховної Ради України Андрій Парубій та глава парламенту Молдови Андріан Канду підписали відкритий лист до керівників парламентів Європейського союзу та США щодо засудження будівництва "Північного потоку-2".

 

Також спецпредставник Держдепу США з питань України Курт Волкер під час виступу на другому Українському ланчі в Мюнхені заявив, що проект магістрального газопроводу із Росії в Німеччину через Балтійське море "Північний потік-2" є не комерційним, а повністю політичним і створює великий механізм впливу Росії на Євросоюз.

 

Як повідомлялось, 15 лютого прем’єр-міністр Польщі Матеуш Моравєцький заявив, що російський газопровід "Північний потік-2" створить  напругу, яка може призвести до великої  російсько-української війни.