Європарламент хоче відкласти голосування щодо України

11 Жовтня 2011, 20:58

З такою пропозицією виступив сьогодні під час засідання Комітету доповідач Річард Легутко.

«Я думаю, нам слід взяти додатковий час для того, щоб відобразити те, що відбувається», – сказав він.

Доповідач зазначив, що на сьогодні не стоїть питання щодо того, чи варто продовжувати переговори з Україною про угоду про асоціацію.

Разом з тим, за його словами, комітет і Європарламент в цілому мають з одного боку виступити за продовження переговорів, а з іншого – надіслати чіткий політичний сигнал Києву про неприйнятність такого підходу до демократії, який був продемонстрований у справі проти колишнього прем’єр-міністра України Юлії Тимошенко.

За словами доповідача, рішення щодо нового календаря розгляду проекту рекомендацій має бути схвалено завтра під час його зустрічей зі співдоповідачами.

Нагадаємо, 11 жовтня Печерський суд засудив Тимошенко  до семи років ув'язнення з позбавленням права обіймати посади у владі на три роки. Окрім того,  суд зобов’язав екс-прем'єра відшкодувати збитки, завдані НАК "Нафтогаз" в повному обсязі, а саме – 1,5 мільярди гривень.

На вирок вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.

Президент Європарламенту Єжи Бузек  закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко. 

Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.

Міністри Німеччини та Швеції висловились проти політичних судових процесів в Європі. У Франції закликали поважати права людини. у Британії заявили, що вирок Тимошенко ставить під загрозу вступ України до ЄС.