Європа ще не виробила стратегію протидії «Путінській грі у Сирії» – European Voice

7 Жовтня 2015, 11:34

«Російська наполегливість у Сирії та не надто тонкі натяки на те, що Путін може надіслати до Сирії наземні війська тільки укріпили ставлення країн ЄС до Москви», проте це не означає, що Європа виробила стратегію протидії «Путінській грі у Сирії», зазначає французький економіст П’єр Бріансон на сайті European Voice.

Він зауважує, що «перший сирійський крок Путіна» став його провалом у Європі.

Крім того, Бріансон переконаний, що деякі європейські політики все ще налаштовані повернути Росію до дипломатичного діалогу.

Читайте також: Росія скинула на Сирію касетні бомби – ЗМІ. 

Разом з тим, експерт зазначає, що зараз цілком зрозуміло, що Путін хоче втримати режим Башара-Асада при владі, проте все ще немає відповіді на питання, що Захід може з цим зробити. 

Крім того, Бріансон стверджує, що Путін може спробувати посилити свій вплив у Сирії задля послаблення санкцій США і ЄС, накладених після анексії Криму.

Нагадаємо, російська авіація почала завдавати удари по об'єктах у Сирії 30 вересня. Операцію санкціонувала Рада Федерації РФ у відповідь на запит військової допомоги від Башара Асада.  

Після бомбардувань правозахисні організації заявили, що удари завдаються по районах, у яких взагалі немає бойовиків, а жертвами стають цивільні.