Європа має готуватися до «гібридного сценарію» – західний аналітик

15 Жовтня 2015, 12:36

Росія виробила військову модель поведінки, в якій задіяні маленькі, більш мобільні та універсальні військові одиниці. Про це заявив старший науковий співробітник берлінського бюро Європейської ради міжнародних відносин Густав Грессель.

Він зауважив, що західні політики, «заколисані хибним почуттям безпеки», зосереджують свою увагу в першу чергу на російській військовій техніці, тоді як варто звернути увагу на адміністративні та тактичні реформи РФ.

Експерт переконаний, що російська стратегія ведення «військової гри» вказує на те, що Росія очікує, в першу чергу, на реакцію країн ЄС та НАТО.

Грессель заявив також, що Європа повинна бути готовою до «гібридного сценарію», оскільки ескалація військових конфліктів за участі Росії «неминуча».Європа повинна поєднувати стабілізаційні дії, операції по врегулюванню кризових моментів та інтервенцій, а також традиційні оборонні заходи, оскільки стратегічна непередбачуваність Росії вимагає від Європи швидкого розгортання сил та військової моці.

Він також наголосив, що Європі потрібно відновити адміністративні та матеріально-технічні програми для підтримки масштабних військових операцій у Східній Європі.  

Разом з тим, посилаючись на російську військову інтервенцію у Сирії та підтримку режиму Башара Асада, Грессель ставить під сумнів можливість ведення Росією «експедиційної війни». Він зауважує, що Росії не вистачає наземної підтримки та розвідувальних можливостей для ведення такої масштабної закордонної операції. 

Нагадаємо, 15 жовтня сирійська армія за підтримки російської авіації почала наступ проти повстанців на півночі країни. 

Як відомо, російська авіація почала завдавати удари по об'єктах у Сирії 30 вересня. Операцію санкціонувала Рада Федерації РФ у відповідь на запит військової допомоги від Башара Асада.

European Council on Foreign Relations