Єврокомісія стурбована ходом судових реформ у Румунії та Болгарії

17 Липня 2012, 16:04

У звіті також широко критикується боротьба з корупцією та організованою злочинністю у цих країнах.

Цьогорічний звіт Єврокомісії  очікують з особливою увагою, зважаючи на нинішню державну кризу в Румунії. Прем’єр-міністр Віктор Понта успішно розпочав процедуру імпічменту чинного президента Траяна Бесеску. Референдум наприкінці цього місяця може вирішити долю консервативного політичного лідера. Напередодні соціально-ліберальна коаліція Понта проігнорувала кілька судових рішень та змінила деякі закони, зокрема ті, що обмежують владу Конституційного суду та правила проведення референдуму 29 липня.

Читайте також: Чим закінчиться протистояння румунського уряду й президента?

Брюссель використовує доповідь про успіхи країни для того, щоб чітко сформулювати критику на адресу Бухаресту та зазначає, що ініційовані раніше реформи опинились у небезпеці.

«Останні події підкреслюють стурбованість тим, чи будуть реформи незворотними та стійкими. Країна повинна відновити повагу до верховенства права», – йдеться у проекті звіту.

Крім того, Європейська Комісія зазначає, що довіра партнерів ЄС може бути відновлена «якщо буде доведено, що верховенство права стоїть вище за інтереси партій».

У свою чергу Болгарію Європейська Комісія оцінила менш жорстко. Брюссель визнав, що створення Вищої ради юстиції зробило судову владу більш незалежною. Але «ці повноваження не використовуються для того, щоб ефективно побудувати продуктивну та цілісну судову систему, або розширити її стабільність та незалежність, від яких залежить довіра громадськості», – йдеться у проекті звіту.