«Південному потоку» немає місця за нинішніх обставин, коли ми маємо чималі труднощі з Росією. Відповідно, ми запропонували в нашій стратегії призупинити наразі будівництво «Південного потоку» і оцінити його узгодженість з принципами енергетичної безпеки. Зважаючи на розвиток ситуації в Україні й відносини Євросоюзу з Україною та Росією, наша позиція сьогодні не може змінитися», – наголосив Рісторі.
«Якщо одного дня ми успішно досягнемо нового пакету домовленостей з Росією, ми будемо готові відновити дискусії. І це все у відповідності до чітких принципів. Головним принципом є дотримання європейського законодавства на території ЄС», – додав він.
Нагадаємо, відповідно до проекту, основний газопровід «Південного потоку» з річною потужністю 63 млрд кубометрів простягнеться на майже 2500 кілометрів (1500 миль) від Росії по дну Чорного моря через Болгарію, Сербію, Угорщину та Словенію аж до Італії. Заплановано, що він доставлятиме газ до Австрії. Будівництво «Південного потоку» почалося 7 грудня 2012 р. в районі Анапи. За планом комерційні поставки повинні початися в I кварталі 2016 р., а на повну потужність проект може вийти в 2018 р.
Як повідомлялося, раніше в ЄС запропонували призупинити будівництво "Південного потоку", мотивуючи це тим, що угоди щодо реалізації проекту, укладені між країнами ЄС та Росією, не відповідають законам ЄС та не дотримуються фундаментальних положень "Третього енергопакету". У Газпромі заявили, що готові будувати "Південний потік" самостійно. Будівництво газогону підтримують Австрія, Італія, Болгарія, Сербія та Угорщина. Водночас в Єврокомісії погрожують "наслідками" країнам, що підтримають будівництво.