Як повідомив Сівек, президенту Януковичу запропонували частково помилувати Тимошенко.
"Часткове помилування означає скорочення її вироку ув'язнення з семи років вполовину. У зв'язку з тим, що пані прем'єрка відсиділа вже більше половини скороченого строку, є підстави для її умовно-дострокового звільнення", – повідомив Євродепутат.
Проте, за це Тимошенко має сплатити штраф і не зможе балотуватись на виборах.
"В той же час Тимошенко має заплатити штраф у розмірі близько 200 мільйонів доларів та буде позбавлена громадянських прав на 3 роки", – написав Сівек.
На його думку, як усяке компромісне рішення, це має свої недоліки, але воно видається єдино можливим. Як він висловився, запропонований варіант відповідає вислову "і вівці цілі, і вовки ситі".
Сівек також розповів, що це рішення викликало хвилю дебатів у Європарламенті, в ході яких Кваснєвський назвав головну причину проблем у цій ситуації – "знахарів".
"Так окреслив політиків місцевих і європейських, які намагаються пропіарити себе на цій складній ситуації, вигадуючи чергові концепції… які, як квітка, що цвіте одну ніч", – пояснив євродепутат.
Він також висловив переконання, що Україні слід дати зрозуміти, що поза таким варіантом Європа не бачить вирішення цієї ситуації, але розв'язок цього питання приведе до вільнюського успіху.
Як повідомлялось, 15 жовтня Олександр Кваснєвський повідомив, що ЄС запропонував президенту Віктору Януковичу застосувати до екс-прем`єр-міністра Юлії Тимошенко процедуру «часткового помилування», зокрема, зменшити її термін ув’язнення з 7 років до 2 років, які екс- прем’єр вже перебуває в ув`язненні. Пізніше оприлюднили текст звернення Кокса та Кваснєвського до президента з проханням про помилування Тимошенко.
Начальник Департаменту країн Східного партнерства та Європейської служби зовнішньої дії Дірк Шубель повідомив, що ЄС прийматиме остаточне рішення про підписання Угоди про асоціацію з Україною 18 листопада. За словами Шубеля, якщо до цього часу питання екс-прем'єра Юлії Тимошенко не буде вирішено прийнятним способом, ЄС відмовиться від підписання угоди з Україною на саміті Східного партнерства у Вільнюсі 28-29 листопада.
Нагадаємо, посли Франції, Німеччини та Польщі вважають, що без звільнення Тимошенко підписання угоди з ЄС неможливе.