ЄСПЛ зареєстрував скаргу засудженого в Криму журналіста Семени – адвокат

24 Вересня 2018, 16:50

Європейський суд з прав людини зареєстрував скаргу кримського журналіста Миколи Семени та його адвоката Олександра Попкова на вирок російського суду в окупованому Сімферополі. Про це у Facebook повідомив 24 вересня журналіст Радіо Свобода Антон Наумлюк.

 

«ЄСПЛ зареєстрував скаргу Миколи Семени і його захисту на вирок російського суду в Криму. Без пріоритету, як рекомендував Євросоюзу, але теж непогано», – зазначив журналіст.

 

«Ми розраховуємо на справедливий, на відміну від російського, судовий розгляд. Ми вважаємо, що є всі підстави для визнання порушень статей 10, 6 і 8 Європейської конвенції, тобто втручання в особисте життя під час прослуховування і обшуку, несправедливий судовий розгляд, коли суд задовольнився висновками експертів ФСБ і відкинув висновки фахівців захисту. І основне: порушення свободи слова, коли журналіста притягнули до кримінальної відповідальності за його працю, за його статті», – наводить слова адвоката Семени російське видання «Новая газета».

 

Нагадаємо, 4 червня перший заступник голови Верховної Ради Ірина Геращенко повідомила, що незаконно засудженого в окупованому Криму журналіста Миколу Семену Київ включив у список українців, яких пропонують Росії обміняти на 23 засуджених росіян.

 

Як повідомлялося, 22 вересня так званий Залізничний районний суд Сімферополя засудив кримського журналіста Миколу Семену до двох з половиною років позбавлення волі умовно з випробувальним терміном на три роки і забороною займатися публічною діяльністю. Прокуратура просила для журналіста Семени три роки позбавлення волі умовно. Однак 18 грудня в окупованому Криму підконтрольний Москві Верховний суд ухвалив рішення частково пом'якшив вирок кримському журналісту Миколі Семені. Так, суд пом'якшив вирок Семені в частині додаткового покарання. Йдеться про заборону займатися публічною діяльністю на два роки, а не три, як було раніше.

 

У грудні слідчий в анексованому Криму висунув Семені звинувачення в остаточній редакції в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «публічні заклики до здійснення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа складалася з шести томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

 

Міністерство закордонних справ України висловило рішучий протест у зв’язку з вироком у справі журналіста Миколи Семени.