ЄС затвердив додаткові санкції на торгівлю в окупованому Криму

18 Грудня 2014, 14:17

Рада Європейського союзу затвердила значні додаткові санкції на інвестиції, сферу послуг і торгівлю в Криму і Севастополі. Про це йдеться в повідомленні прес-служби Ради ЄС.

Повідомляється, що введення санкцій є наслідком політики ЄС щодо невизнання незаконної анексії Росією Криму.

"Починаючи з 20 грудня, інвестиції в Крим або Севастополь оголошуються поза законом. Громадяни європейських країн і компанії ЄС більше не можуть купувати нерухомість або компанії в Криму, фінансувати кримські компанії або поставляти супутні послуги", – йдеться в повідомленні.

Крім того, туристичним операторам з ЄС буде заборонено надавати послуги в Криму чи Севастополі. Зокрема, європейські круїзні суду більше не можуть заходити в порти Кримського півострова, за винятком екстрених випадків. Це стосується всіх суден, що належать або контролюються європейцем або плавають під прапором держави-члена ЄС. Відзначається, що існуючі круїзні договори можуть дотримуватися до 20 березня 2015 р.

Крім того, ЄС заборонив вивозити певні товари і технології для кримських компаній або для використання у Криму. Це стосується транспортної, телекомунікаційної та енергетичної галузей, а також пошуку, розвідки та видобування нафти, газу та мінеральних ресурсів. Заборона також стосується технічної допомоги, брокерських, будівельних або інженерні послуг, пов'язаних з інфраструктурою вищевказаних галузей.

Юридичні тексти нових санкцій ЄС доступні в офіційному журналі 19 грудня. Обмежувальні заходи вступають в силу з 20 грудня.

Ці санкції стали доповненням до заборони на імпорт товарів з Криму і Севастополя, введених в червні, а також обмежень по торгівлі й інвестиціям, що стосуються окремих галузей економіки, та інфраструктурних проектів, введених в липні.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що Рада ЄС ухвалила рішення про розширення санкції проти Росії у відповідь на анексію Криму. За неофіційними даними, високий представник ЄС з питань зовнішньої та безпекової політики Федеріка Могеріні на прохання української сторони запропонувала посилити обмеження на торгівлю європейських підприємств з кримськими контрагентами.

Як відомо, через агресію Росії щодо України ЄС в кінці липня запровадив проти РФ санкції третього рівня, які стосувалися енергетичного, фінансового секторів та продукції військового та подвійного призначення. У вересні санкції були посилені.

Міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings прогнозувало, що в поточному році відтік капіталу з Росії досягне 120 млрд доларів, а в 2015 році складе 100 млрд доларів.

Крім того, російський рубль уже протягом тривалого часу стрімко девальвує через сильне зниження цін на нафту і санкції Заходу щодо Росії через її агресію проти України, зокрема окупацію Криму.

За даними Міністерства фінансів РФ, втрати економіки через санкції сягають $40 млрд на рік, а збитки від падіння цін на нафту – близько $100 млрд.