ЄС виступив проти плану Мей щодо Brexit

3 Вересня 2018, 13:53

Координатор Європейського союзу з Brexit  Мішель Барньє заявив, що виступає проти ключових пропозицій прем’єр-міністра Великої Британії Терези Мей щодо майбутньої торговельної угоди. Про це повідомляє ВВС.

 

За його словами, плани "загальної книги правил" щодо товарів, але не послуг – не в інтересах ЄС.

 

"Протягом десятиліть у нас зросла власна екосистема. Не можна грати з нею, вибираючи шматочки", – зауважив він.

 

Так, в інтерв'ю німецькій газеті "Frankfurter Allgemeine Zeitung Барньє відзначив, що плани Мей "стануть завершенням єдиного ринку та європейського проекту".

 

"Британці мають вибір. Вони могли б залишитися на єдиному ринку, як Норвегія, яка також не є членом ЄС, – але тоді їм доведеться взяти на себе всі відповідні правила та внесок у європейську солідарність. Це ваш вибір. Але якщо ми дозволимо британцям вибирати ізюм із наших правил, це матиме серйозні наслідки. Тоді будь-які інші треті країни могли б наполягати на тому, щоб ми пропонували їм ті самі пільги", – сказав він.

 

Наголошується, що переговори між Лондоном та Брюсселем мають неформальний кінцевий термін до кінця жовтня, але Барньє сказав, що їх можуть продовжити до середини листопада.

 

Нагадаємо, 21 червня у Британії парламент ухвалив урядовий законопроект щодо Brexit. Тереза Мей назвала ухвалення законопроекту "найважливішим кроком" у забезпеченні "гладкого" виходу Британії з ЄС.

 

Крім того, 24 травня стало відомо, що Мей попросить ЄС про другий перехідний період Brexit до 2023 року, щоб уникнути "жорсткого кордону" в Ірландії.

 

Як повідомлялось, 13 грудня 2017 року Європарламент проголосував за початок другого етапу переговорів щодо виходу Великої Британії з Європейського союзу.

 

Додамо, під час референдуму 24 червня 2016 року 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit). При цьому 62% Шотландців висловилися за збереження британського членства в ЄС, а 32% виступили за Brexit. ​Правляча в регіоні Національна партія закликала до проведення окремого референдуму, якщо позиція Шотландії буде прогнорірована під час переговорів з Брюсселем щодо Brexit.