ЄС ввів санкції проти депутатів Держдуми РФ, обраних в окупованому Криму

9 Листопада 2016, 09:39

Європейський союз розширив перелік осіб і компаній, щодо яких діють санкції у зв'язку з порушенням територіальної цілісності, суверенітету і незалежності України, додавши до списку депутатів Держдуми РФ, обраних в окупованому Криму. Відповідне рішення Ради ЄС опубліковане в Офіційному журналі ЄС.

"З огляду на організацію Російською Федерацією виборів до Держдуми у незаконно анексованому Криму і Севастополі Рада вважає, що шість осіб мають бути додані до переліку осіб і компаній, щодо яких діють обмежувальні заходи" – йдеться у документі.

Зазначається, що рішення набирає чинності з дня його публікації в Офіційному журналі ЄС.

Раніше повідомлялось, що Європейський союз домовився про введення нових персональних санкцій щодо чиновників анексованого Криму.

Нагадаємо, 18 вересня відбулися вибори в Державну Думу РФ, зокрема і на території окупованого Криму. За результатами екзит-полів, прогнозовано перемогла президентська партія Єдина Росія з результатом у 44,5%. Зазначимо, що Венеційська комісія, ОБСЄ, а також європейські спостерігачі відмовилися спостерігати за «виборами» на території анексованого півострова.

МЗС України 19 вересня оприлюднило заяву, в якій рішуче засуджує «виборчий фарс у Криму». Результати «голосування» у Києві назвали нікчемними й такими, що ставлять під сумнів легітимність усієї Держдуми. Згідно з заявою, Україна передасть усім своїм міжнародним партнерам перелік осіб, безпосередньо причетних до «виборів», для включення їх у санкційні списки.

В свою чергу Верховна Рада України на пленарному засіданні 20 вересня визнала новообране сьоме скликання Державної Думи Російської Федерації, а також будь-які його рішення нелегітимними.