НОВИНИ

У Венеціанській комісії заявили, що не спостерігатимуть за виборами в РФ

Зазвичай Комісія здійснює свою діяльність в якості юридичного консультанта місій зі спостереження за виборами в державах-членах ПАРЄ.

Європейська комісія "За демократію через право" (Венеціанська комісія) не братиме участі у спостереженні за виборами до Держдуми Російської Федерації на її території та в окупованому Криму.

"Зазвичай Комісія здійснює свою діяльність в якості юридичного консультанта місій зі спостереження за виборами в державах-членах ПАРЄ, це допомагає делегаціям з правовими аспектами виборів. У випадку з проведенням парламентських виборів в РФ 18 вересня 2016 року ПАРЄ не була запрошена для спостереження, тому Венеціанська комісія не братиме у цьому участі", - зазначила керівник відділу зі зв'язків з громадськістю Венеціанської комісії Ради Європи Тетяна Мишелова.

Нагадаємо, раніше міністр закордонних справ України Павло Клімкін підкреслив, що Україна буде розглядати різні, навіть радикальні варіанти реакції на визнання повноважень російської делегації в ПАРЄ після проведення виборів до Держдуми РФ в Криму.

Також Верховна Рада України прийняла заяву до парламентів іноземних держав, парламентських асамблей і міжнародних організацій, у якій закликала не визнавати вибори в Держдуму РФ на території окупованого Криму.

Крім того, Президент України Петро Порошенко доручив МЗС проінформувати керівництво Російської Федерації про неможливість проведення виборів до Держдуми Росії  на українській території. У МЗС  заявили, що проведення виборів депутатів Держдуми у приміщеннях російських диппредставництв на території України можливе виключно після відмови російської сторони від проведення виборів на окупованих територіях, проте Кремль заявив, що не братиме ці вимоги до уваги.

Вибори до Державної Думи РФ відбудуться 18 вересня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.