ЄС проситимуть застосувати до Януковича білоруський варіант

11 Жовтня 2011, 17:28

«Ми пропонуватимемо іти «білоруським шляхом»: забороняти в’їзд (до країн ЄС), блокувати їхні рахунки. За нашою інформацією, наші проросійські високопосадовці свої гроші тримають в Європі.  І цих грошей достатньо багато», – сказав Микола Томенко.

Він наголосив, що опозиція шукатиме аргументи й формуватиме перелік осіб, які «прямо чи опосередковано» впливали на вирок щодо лідера опозиції Юлії Тимошенко.

Також Микола Томенко наголосив, що у разі залишення вироку щодо Юлії Тимошенко в силі, консолідована опозиція готова вдатися до крайнього заходу – бойкоту виборів.

На вирок Тимошенко вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.

Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.

Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.

Президент Європарламенту Єжи Бузек  закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко.