«Вердикт став наслідком судового процесу, який пройшов за неповаги до міжнародних стандартів щодо справедливого, прозорого та незалежного правового процесу, про які я неодноразово закликала у своїх попередніх заявах», – сказано у заяві.
«Це, на жаль, підтверджує, що справедливість застосовується вибірково в політично мотивованих переслідуваннях лідерів опозиції та членів колишнього уряду», – зазначила Ештон.
«Це особливо розчаровує, оскільки Україна зараз головує в Комітеті міністрів Ради Європи», – підкреслюється у заяві.
ЄС закликає компетентну українську владу забезпечити справедливий, прозорий та неупереджений процес у разі апеляції Тимошенко та в інших судових процесах, пов'язаних з членами колишнього уряду.
У заяві зазначається, що право на оскарження не повинно бути скомпрометоване шляхом накладення обмежень на можливість підсудних брати участь у майбутніх виборах, які мають відбутися наступного року.
«Таке ставлення відобразиться у політиці ЄС стосовно України», – наголосили в ЄС.
«Те, як українська влада ставитиметься до загальнолюдських цінностей та верховенства закону, і, зокрема, як представники влади будуть поводитись під час судових справ матиме далекосяжні наслідки для відносин між Україною та ЄС. У тому числі, для укладення Угоди про асоціацію, для нашого політичного діалогу і нашого співробітництва в цілому», – підкреслюється у заяві.
Зазначимо, що на вирок Тимошенко вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.
Крім того, член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, коментуючи вирок Тимошенко, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Юлії Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.