"Я думаю, що, напевно, вона більше зацікавлена в тому, щоб вдавати перед обома сторонами, тобто перед ЄС і Росією, що вони йдуть в одну або іншу сторону. Оскільки це створює можливість торгуватися між двома сторонами… Вона заявляє, що вона рухається в напрямку європейської інтеграції, що майбутнє України в ЄС. Відповідно, ми очікуємо, що її політика буде відповідати цим заявам", – розповів Тейшейра.
Він підкреслив, що основна різниця між Україною та країнами, які пройшли через процес демократизації й інтеграції з ЄС у тому, що в них не було дилеми в якому напрямку інтегруватися.
Посол також вказав на зниження кількості контактів між Україною і ЄС.
"Ми, звичайно, не можемо говорити про таку ізоляцію, яка була впроваджена відносно деяких країн і деяких лідерів… Але також правда і те, що рівень контактів сьогодні зовсім інший, ніж був рік тому", – додав він.
Крім того, Тейшейра не бачить у діях Президента Віктора Януковича зацікавленості в пошуку вирішення ситуації з колишнім прем'єр-міністром Юлією Тимошенко.
Разом з цим, з його слів, ЄС зацікавлений у поглибленні відносин з Україною й сподівається, що ситуація в Україні зміниться.
Як повідомлялось, президент Віктор Янукович виступає за те, щоб Україна брала участь лише в тих інтеграційних об'єднаннях, які сприяють зростанню національної економіки.
Міністерство закордонних справ сподівається на підписання угоди про асоціацію України і Європейського Союзу до 2013 року.
Колишній міністр закордонних справ Володимир Огризко вважає, що зовнішня політика України є непродуманою.
Нагадаємо, у липні під час неформальної зустрічі з Клубом головних редакторів країн СНД, Балтії та Грузії президент Віктор Янукович пояснив, що євроінтеграцію України гальмують неконкретні європейці.
За словами Януковича, стратегія європейської інтеграції залишається в основі зовнішньополітичного курсу України, але «європейці не готові до конкретних кроків і віддають перевагу заявам».
1 липня президент Польщі Броніслав Коморовський, заявив, що євроінтеграція України перебуває під великим знаком питання через внутрішньополітичну ситуацію та незрозумілий розвиток подій напередодні парламентських виборів.
Загалом у Європі сумніваються в готовності України до угоди про асоціацію з ЄС. Зокрема, міністр закордонних справ Швеції Карл Більдт за підсумками зустрічі з послом Швеції в Україні 12 червня в Стокгольмі написав у своєму блозі, що євроінтеграція України зупинена, і подальший розвиток подій залежить від керівництва країни та ключ до розв'язання цієї ситуації в руках української влади.
Читайте також: Неадекватність. Україна розплачується за припинену Януковичем євроінтеграцію