ЄС і Британія домовилися щодо Brexit

8 Грудня 2017, 11:52

Президент Європейської комісії Жан-Клод Юнкер та британський прем'єр-міністр Тереза Мей домовилися стосовно переходу до другого етапу переговорів про вихід Великої Британії з Євросоюзу. Про це в п'ятницю, 8 грудня, повідомляє Sky News.

"На переговорах щодо Brexit було досягнуто значного прогресу. Ми готові перейти до другого етапу", – йдеться в повідомленні.

Мей наголосила, що угода по Brexit забезпечить права трьох мільйонів громадян ЄС, які проживають у Великій Британії.

Крім того, за її словами, домовленість "не означає, що Велика Британія залишиться на Єдиному ринку". Також, відповідно до її заяви, з ЄС була узгоджена фінансова домовленість, "справедлива для британських платників податків".

Напередодні у Євросоюзі заявили, що у Великої Британії є три дні для досягнення перших компромісних угод з приводу запланованого на 2019 рік виходу країни з ЄС. 

Нагадаємо, 20 листопада голова Європейського парламенту Антоніо Таяні заявив, що Британія має сплатити за вихід зі складу Європейського союзу (Brexit) 60 млрд євро.

Як повідомлялося, Євросоюз висунув Великій Британії ультиматум для переходу до другої фази переговорів щодо Brexit. Так, країна повинна протягом двох тижнів оголосити свою позицію щодо деяких питань у переговорах по Brexit, якщо Лондон хоче розблокувати черговий етап переговорів у грудні.

Раніше, уряд Великої Британії заявив, що планує законодавчо оформити точний час виходу країни з Європейського Союзу. Вихід королівства з ЄС має відбутися 29 березня 2019 року о 23:00 за лондонським часом.