«Вони мають переконати нас у тому, що Україна серйозна у питаннях демократії, верховенства права і в питаннях підписання угоди про асоціацію», – сказав комісар.
Фюле наголосив, що асоціація припускає, зокрема, політичні зобов`язання демократії і поваги до прав людини, які Україна узяла на себе самостійно, зокрема у рамках участі у таких міжнародних організаціях, як Рада Європи.
«Викликає занепокоєння, що багато опозиційних політиків зараз знаходяться в судах, при цьому експерти у галузі законодавства говорять також про проблеми зі змістом звинувачень», – сказав Фюле.
Комісар підкреслив, що процеси проти політичної опозиції в Україні мають вигляд політично мотивованих.
При цьому він закликав владу України змінити ситуацію у найближчий час.
Комісар також відзначив у цьому контексті необхідність всебічної реформи судової системи, і заявив про готовність ЄС і далі підтримувати Україну у цьому процесі.
Він також висловив думку про те, що українська влада зрозуміла всю серйозність ситуації і переконаність у тому, що Україна зможе чітко продемонструвати, що демократичні цінності лежать в основі її європейського вибору.
Як повідомлялось, нещодавно єврокомісар заявив, що засудження екс-прем`єра Юлії Тимошенко до реального тюремного терміну, може стати перешкодою на шляху підписання угоди про асоціацію України і ЄС.
А Канцлер Німеччини Ангела Меркель у телефонній розмові з президентом Віктором Януковичем висловила занепокоєння останніми подіями в Україні, зокрема судовими процесами над лідерами опозиції. Вона підкреслила, що політики мають змагатися на виборах, а не з’ясовувати свої стосунки за допомогою судової системи
Нагадаємо, депутати Європарламенту вирішили відкласти розгляд доповіді про угоду про асоціацію з Україною до 16 листопада.